5°

На Волині запустили центр з контролю кордону з Білоруссю

На Волині відкрили Ситуаційний центр для відстеження ситуації на кордоні з Білоруссю.

У Державній прикордонній службі України розповіли, що правоохоронці зможуть своєчасно реагувати на будь-які провокації сусідньої держави. Центр обладнаний сучасними засобами комп’ютерної, спеціальної техніки та відеосистемою.

У центр надходитиме інформація про ситуацію на ділянці кордону з Польщею та Білоруссю. За ці ділянки на кордоні відповідає Волинський прикордонний загін.

«Правоохоронці зможуть своєчасно реагувати на будь-які провокації сусідньої держави, на спроби ворогом незаконно перетнути кордон, а також контролювати дії своїх підрозділів», – розповіли прикордонники.

Також на днях Збройні Сили України перевірили готовність підрозділів відбивати можливе вторгнення з Білорусі.

«Сили оборони відпрацювали елементи протидії висадці повітряного десанту та диверсійно-розвідувальних груп противника в район об’єкта критичної інфраструктури – нанесення вогневого ураження силами мінометної та артилерійської батарей, взяття противника в кільце, переправи через водну перешкоду, відбиття масованої атаки безпілотних летальних апаратів та повне знищення противника всіма наявними засобами», – розповів генерал-лейтенант Сергій Наєв.

За словами Наєва, у Білорусі проводять перевірку 2 мотострілецької дивізії 1 танкової армії РФ.

При цьому Буданов зазначав, що Росія влаштовує «каруселі» – підвозить у бік України військових, а потім відвозить назад. За його словами, РФ хоче тримати у напрузі українські сили на півночі, щоб їх не перекидали на інші напрямки.

Наразі немає ознак неминучості вторгнення РФ з півночі, каже Буданов. А Генштаб не бачить ознак формування ударних угруповань у Білорусі. Довгострокові ризики зберігаються, визнав Буданов. Однак жодні розвіддані не вказують на безпосередню загрозу.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp