17°

На які зміни чекати українцям з вересня 2022 року?

  • Навчальний рік

У новому навчальному році через військову агресію рф зміниться програма деяких шкільних предметів, зокрема світової літератури, історії України та всесвітньої історії. На уроках “Захист України” дітям розповідатимуть про правила поведінки із вибухонебезпечними предметами, посилять партіотичне виховання.

  • Виїзд чоловіків за кордон

З 1 вересня у тестовому режимі має запрацювати програма єВідрядження, за якою військовозобов’язаним чоловікам буде дозволено виїжджати з України.

  • Відеоспостереження в обмінниках

Тепер операції з обміну валют із 1 вересня мають обов’язково фіксуватися на камеру.

  • Нові правила в’їзду до Польщі

Відтепер проїзд легкових авто та вантажних авто здійснюватиметься на різних КПП.

Перетин кордону автотранспортом до 7,5 тонн організують через пункти “Устилуг – Зосин”, “Грушів – Будомєж”, “Смільниця – Кросценко”, “Угринов – Долгобичув”.

Для авто масою понад 7,5 тонни будуть відкриті пункти пропуску: “Рава-Руська – Хребенне”, “Краковець – Корчева”, “Шегині – Медика”, “Ягодин – Дорогуськ”.

  • “Транспортний безвіз” із Молдовою

Українські перевізники матимуть змогу їздити до Молдови за спрощеними правилами без оформлення додаткових дозволів.

  • Зміни для українців у Німеччині

Німеччина запроваджує облік безвізових днів для українців, які перебувають на її території.
Це означає, що громадяни України, які мають вичерпаний безвізовий ліміт у 90 днів, мають або залишити країну, або мати статус тимчасового захисту, щоб продовжувати перебувати в Німеччині на легальній підставі.

Також з 1 вересня скасовуються пільги на проїзд для українців. Безлімітний квиток по 9 євро більше не діятиме, за проїзд доведеться платити за новими тарифами.

  • Відновлення приватизації

З вересня в Україні стартує приватизація на спрощених умовах, яка була припинена після введення воєнного стану.

  • Що буде з виплатами ВПО

Внутрішні переселенці у вересні продовжать отримувати щомісячні виплати від держави у розмірі 2 тис. грн на дорослу та 3 тис. грн на дитину або для особи з інвалідністю.

Також уряд ухвалив рішення про те, що переміщені особи, які подавали заяви через Дію до 30 квітня 2022 року, але не ще отримали допомоги, зможуть додатково звернутися із заявою до органу соцзахисту населення для оформлення належних виплат.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp