16°

На замітку жителям Рівненщини: правила толерантного і безбар’єрного спілкування

Рівненська ОВА започаткувала інформаційно-роз’яснювальну кампанію «Рівненщина без бар’єрів». Отже, продовжуємо дізнаватись правила толерантного і безбар’єрного спілкування.

Спочатку слово «бомж» було російськомовною абревіатурою, яка означала «без определенного места жительства». З роками це слово набуло негативного і образливого відтінку.

«Безхатько» чи «безхатченко» звучить так, ніби людина ніколи не жила у приміщенні, не мала роботи, сім’ї, ніби це той спосіб життя, який її влаштовує. В цих словах також простежується дещо грайливий відтінок, якась легковажність, що не стосується ситуації, коли людина опинилась без даху над головою.

Стосовно слів «бездомна людина» і «безпритульна людина»: обидва є коректними. Проте «бездомна людина» — термін більш широкий і позначає людину, у якої немає житла, придатного для проживання. До бездомних осіб зараховують безпритульних людей, які проживають на вулиці, в парках, у підвалах — місцях, не призначених для проживання, а також людей, які мають притулок.

Тож слово “бомж” є образливим і непридатним для використання. Краще використовувати “бездомна людина”.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp