8°

На Здолбунівщині 33 землевласники відстоюватимуть права на свої паї у суді

Жителі села Копиткове Здолбунівського району, що на Рівненщині, які постраждали через підробку підписів у договорах оренди земельних ділянок невідомою їм київською фірмою, отримали кваліфікований захист своїх прав. Так, 1 листопада за допомоги Рівненського регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги 33 постраждалих землевласники подали позовні заяви до Здолбунівського районного суду про визнання недійсними згаданих договорів оренди.

– Це лише частина людей, що надали довіреності на представництво та підтвердили свій майновий стан. Це дозволило їм скористатись безоплатною вторинною правовою допомогою, – пояснює заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Рівненській області, член оперативного штабу із захисту аграріїв від рейдерів Неля Ковальова. – По мірі надання документів, будуть подаватись позовні заяви в інтересах і решти осіб. Для тих громадян, рівень доходу яких не дозволяє їм отримати вторинну правову допомогу безоплатно, у сільській раді залишили зразок позовної заяви.

Нагадаємо, що у серпні до оперативного штабу із захисту аграріїв від рейдерів звернулись мешканці села Копиткове, Здолбунівського району. Там уже тривалий час тривав конфлікт навколо земельних паїв. Селяни були впевнені, що їхні паї захопили рейдери. Адже люди уклали договори оренди з Фермерським господарством ім. Шевченка. Утім пізніше без відома землевласників ці договори були розірвані і зареєстровані вже нові договори оренди з іншою, київською, фірмою – «Книга сіті». Одночасно ТОВ «Ют-агро зерно», яке не мало відношення до цих паїв, їх незаконно засівало і збирало урожай. Тож люди боялися, що взагалі могли втратити свої землі.

Антирейдерський штаб області взяв ситуацію під контроль. Працівники Рівненської юстиції та Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги виїзджали до селян, аби допомогти їм оформити документи до суду та надавали кваліфіковану юридичну допомогу.

Загалом за час функціонування на Рівненщині оперативного штабу із захисту аграріїв та землевласників від рейдерів відбулось 12 засідань. Під час них розглянули 11 звернень. На гарячу лінію оперативного штабу за цей час надійшло 8 телефонних дзвінків.

Серед порушених питань є як ті, що стосуються рейдерських захоплень земельних ділянок, так і ті, що стосуються окремих аспектів землекористування. Громадяни та представники аграрного бізнесу отримують всебічну та об’єктивну допомогу у вирішенні існуючих проблем.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp