19°

На Здолбунівщині – спалах африканської чуми свиней

У зв’язку з випадком АЧС у с. Копиткове 27 серпня відбулося позапланове засідання ДНПК при райдержадміністрації та прийняте рішення № 10 від 27.08.2018 року «Про оголошення неблагополучного пункту (спалаху) щодо африканської чуми свиней, встановлення зони захисту і зони нагляду та затвердження Плану заходів щодо недопущення поширення та ліквідації захворювання АЧС у неблагополучному пункті (вогнищі) індивідуального селянського господарства в с. Копиткове Копитківської сільської ради, зоні захисту та зоні нагляду».

У с. Копиткове необхідно забезпечити забій всіх клінічно здорових свиней, які утримуються у підсобних індивідуальних господарствах громадян. Через стійкість збудника АЧС м’ясо з таких тварин необхідно переробити на тушонки. Заморожувати та засолювати його заборонено. Також заборонено ввезення чи вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в спалаху (неблагополучному пункті).

Ще раз звертаємо увагу громадян Здолбунівського району на небезпеку цього захворювання. А тому, утримуючи у індивідуальному господарстві свиней, просимо вас забезпечити дотримання елементарних заходів біобезпеки, а саме:

– не допускати в хлів по сторонніх осіб;

– при вході в хлів встановити дезкилимок, який постійно заправляти дезрозчином;

– догляд за тваринами проводити у окремому одязі та взутті;

– проводити боротьбу з мухами, мишами та щурами.

А також:

– не купувати свиней без відповідних ветеринарних документів;

– в разі виявлення захворювання чи загибелі тварин негайно інформувати спеціалістів державної ветеринарної медицини на місцях;

– категорично забороняється купувати м’ясо та м’ясопродукти, які не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи, а тим більше на стихійних ринках чи у не відведених місцях для торгівлі;

– при захворюванні чи загибелі свиней обов’язково повідомляти спеціалістів державної служби ветеринарної медицини за телефоном 2-25-96.
Здолбунівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp