8°

«Набережний квартал» збудує багатоповерхівку біля пляжу Басового Кута

Видання “Четверта влада” пише про те, що посеред парку біля пляжу Басового кута може з’явитися ще одна багатоповерхівка. Щоправда, для початку під виглядом готелю. Це будівництво пов’язане з інтересами людей з орбіти «Набережного кварталу». Один із посадовців Рівнеради посприяв їм у можливостях будівництва.

Джерело: колаж на основі фото «Четвертої влади» та фейсбук-сторінки Любові Скринник

У цьому масиві заплановані також три інші багатоповерхівки. Розказуємо, як може вирости четверта.

9 соток в парку під «кафе» перетворилося на 9 соток під «готель»

Ще у 2005-му році Рівнерада віддала в оренду на 49 років маловідомій підприємиці Любові Скринник 9,43 сотки землі у парку поруч із Басовим Кутом. Віддала буцімто під будівництво кафе. В цільовому призначенні земельної ділянки та в договорі про оренду йдеться саме про будівництво кафе.

У 2012-му році Любові Скринник видали містобудівні умови та обмеження під будівництво кафе на цій ділянці. Згідно з цими умовами, площа кафе мала бути 440 квадратних метрів (тобто в понад два рази менша, ніж орендована ділянка) з висотою – до 18 метрів (орієнтовно 5-6 поверхів).

У лютому 2018-го року ми опублікували кадри з висоти, на яких видно, що по всьому периметру цієї ділянки вирили котлован.

Так виглядала ділянка у парку на Басовому куті в лютому 2018 року. За законом заборонене будівництво на 100% ділянки, а розмір котловану навіть більший за ділянку

Після цього на той час депутат Рівнеради Назарій Поліщук виміряв ділянку і побачив, що розмір котловану перевищує розміри орендованої ділянки.

Тобто орендарка вийшла за межі орендованої ділянки і зруйнувала частину парку, хоча мала дозвіл на будівницво кафе, яке за розмірами було менше, ніж половина орендованої ділянки.

У грудні 2020-го року, тобто вже після виборів і за нової влади у Рівному, управління містобудування та архітектури затвердило на цю ділянку зміни до містобудівних умов та обмежень, якими дозволило зводити тут ще й готель.

Наказ про зміни підписав заступник начальника управління Віктор Вівсянник (чиновник працює заступником в управлінні з 2008 року, містобудівні умови та обмеження для Любові Скринник у 2012-му році затверджував також він – авт.).

Ось як виглядає ділянка у березні 2021-го року:

Вівсянник мовчить, у міського голови вивчають ситуацію

Рік тому депутати погодили детальний план території правого берега Басового кута.

Хоча прокуратура оскаржує в суді це погодження, управління містобудування та архітектури, видаючи нові дозволи на будівництво на Басовому куті, почало використовувати саме цей план (ось приклад виданого нещодавно дозволу на житлові багатоповерхівки неподалік басейну для МЕГУ).

Ділянка, яка в оренді у Любові Скринник, позначена на цьому плані як зона «Г-4».

Посеред парку на Басовому куті є 9,43 сотки землі, на яких ще у 2005 році Рівнерада дозволила звести кафе і надала в оренду для цього комунальну землю. Скриншот з рівненського геопорталу

Згідно з визначенням у Детальному плані території, тут не може бути готелю. Але згідно з Державними будівельними нормами – будівництво готелю допускається.

За словами експерта з питань земельного законодавства Георгія Могильного, Земельний кодекс досить широко визначає що можна робити із земельною ділянкою:

Види використання земельної ділянки… визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.

Оскільки ділянка має цільове призначення «Для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування», то готель цілком відповідає цьому призначенню.

– В законі не вказано, на основі якого з цих документів посадовець має приймати рішення, – каже експерт. – Тож він міг і відмовити, і видати уточнення до містобудівних умов і обмежень. Закон – це решето. 

Ми намагалися поспілкуватися із Віктором Вівсянником. Хотіли у нього запитати:

  • Чиї інтереси він представляв, оновлюючи містобудівні умови та обмеження? Адже на Басовому куті вже вздовж і впоперек забудовники обіграли сценарій як «будиночки рибалки», «спортивно-оздоровчі комплекси», «готелі» перетворити зрештою на житлові багатоповерхівки. І нема підстав вважати, що ця історія має іншу мету, ніж попередні.
  • Хіба комунальна земля на тому шматку парку, що лишився на Басовому куті – це місце, на якому не вистачає чергової багатоповерхівки? Як туди буде організувати доїзд? Вирізати ще трохи дерев у парку?
  • Як так видали містобудівні умови під готель, якщо детальний план території не передбачає на цій ділянці такої будівлі?

Відомий нам мобільний номер посадовця кілька днів відключений. Наша пропозиція поспілкуватися на цю тему, яку ми надіслали в месенджері, позначена як прочитана. Однак минув понад тиждень, а посадовець не виявив бажання розповісти нашим читачам, чому так сталося.

Хто ж така ця підприємиця Любов Скринник, яка отримала дозвіл будувати готель у парку? Про неї можна знайти відкриту інформацію, що вона займається «діяльністю із забезпечення фізичного комфорту» (бані і сауни, – ред.) та «надає в оренду й експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно».

Чому вона обгородила більшу територію, ніж була у неї в оренді, зачистила її під будівництво, хоч мала дозвіл лише на понад вдвічі менше за площею кафе? Намагаємося про це поспілкуватися з нею.

Однак на мобільний додзвонитися не вийшло (на номері Любові Скринник – обмеження щодо спілкування). А повідомлення у вайбері, хоч і відмічене прочитаним, кілька днів лишається без відповіді.

Намагалися поспілкуватися з міським головою Олександром Третяком. Хотіли в нього запитати, наскільки така діяльність Віктора Вівсянника відповідає покладеним на нього повноваженням; чи підтримує міський голова, щоб там виріс готель (або псевдоготель, а насправді житло); якщо не підтримує, то що планує робити щодо цього наміру будувати.

Надіслали запитанні його речниці Інесі Пославській. Минуло три дні, а відповідей ми поки що не отримали. Лише обіцянку детально відповісти на ці питання найближчими днями. Кажуть, що потрібно ще трохи часу для вивчення цієї теми.

До чого тут «Набережний квартал»

«Четверта влада» отримала інформацію, що інтерес до цього будівництва має людина, пов’язана з «Набережним кварталом». Про це розповідає джерело з будівельної сфери. Говорить про це на гарантіях анонімності.

Каже, що такий інтерес має Святослав Антонюк (псевдо «Ушастий»).

Намагаємося перевірити цю інформацію. І швидко знаходимо доказ цієї версії.

Виявляється, що у 2016-му році Любов Скринник продала поки що неіснуюче кафе для такого собі Миколи Бочарова.

Дослівно об’єкт продажу значиться так: «будівля кафе в місті Рівне по вулиці В’ячеслава Чорновола, будинок 86-б, право власності на яке виникне в майбутньому, після завершення будівництва та здійснення державної реєстрації прав».

Людина, прізвище, ім’я та по-батькові якої повністю співпадає з покупцем неіснуючого кафе, до 2019-го року очолювала фірму «Інтер інновація».

Попереднім керівником цієї фірми був В’ячеслав Кочубей, відомий тісними зв’язками з будівництвами бренду «DBN» (раніше знаного як «Набережний квартал»).

Телефонуємо В’ячеславу Кочубею.

– Хочемо поспілкуватися стосовно планів будівництва на Басовому Куті, на ділянці, яка в оренді пані Скринник, – журналістка.

– Яка ділянка?

– Та що в парку, в оренді Любові Скринник. 

– Не знаю такої. 

– А ви знаєте Бочарова Миколу?

– Теж не знаю. 

– Так він з вами в одній з фірм пов’язаний, «Інтер інновація». 

– Яке відношення я маю до «Інтер інновація»?

– Ви там керівником були.

– Я багато на яких фірмах був керівником. Зараз не маю до неї відношення.

– То може знаєте, як з паном Бочаровим зв’язатися?

– Не можу сказати. Давайте завтра вранці поспілкуємося.

– Ми хочемо поспілкуватися про плани будівництва на Басовому куті, на ділянці Скринник.

– Про Басів кут сказати нічого не можу, бо я відношення до нього не маю. Так що вибачайте.

Після цих слів збив дзвінок.

Наразі «Четвертій владі» не вдалося також знайти контактів Святослава Антонюка. Попередня спроба дізнатися ці контакти у В’ячеслава Кочубея також була безрезультатною. Якщо бізнесмен захоче поділитися своїм баченням, ми готові оприлюднити його позицію для наших читачів.

Зв’язок цієї схеми дерибану паркової землі з «Набережним кварталом» прослідковується не лише особами зацікавлених у ній. А й тим, що схожа схема вже була у Рівному.

У 2014-му році, маючи в оренді 8 соток землі у парку Слави під будівництво кафе, забудовник, пов’язаний з «Набережним кварталом», обгородив ділянку, в кілька разів більшу, ніж була в оренді, зрізав дерева і почав будівельні роботи. Зупинити захоплення паркової землі вдалося лише громадськими акціями.

Забудовники і підпал

Нагадуємо, після (після – це не обов’язково внаслідок – авт.) оприлюднення зйомок Басів Кута з квадракоптера у 2018-му році (серед кадрів – і котлован Скринник, і початок будівництв забудовниками, пов’язаними з ексголовою Рівненської ОДА – авт.), в «Четвертої влади» спочатку викрали сайт, а потім –підпалили редакцію.

Замовників цих злочинів досі не знайшли. Обвинувачені у здійсненні підпалу – наразі в СІЗО, а підозрювані у організації підпалу гуляють на волі.

Джерело 4 влада


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp