Набрало нових обертів протистояння Московського та Київського Патріархатів за храм у Птичі на Дубенщині | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
03-04-2018  9:07
Набрало нових обертів протистояння Московського та Київського Патріархатів за храм у Птичі на Дубенщині

Учора, 2 квітня, Дубенський районний суд скасував тимчасово накладений арешт на Свято-Успенський храм села Птича. Тому громада, яка своєю більшістю відкинула Московський Патріархат, вирішила зайти до храму.

У Московському Патріархаті це назвали – “захопленням храму, терорестичним актом” і повідомили на своєму сайті наступне:

“Близько 23.50 до храму приїхали машини з бійцями «Айдара» і «Азова» і з їх допомогою розкольники за лічені хвилини виштовхали представників громади УПЦ з храму, погрожуючи зброєю. Парафіяни називають подію не інакше, як терористичний акт. Біля храму чергує два наряди поліції, але вони не втручаються у події.”

Натомість, у Київському Патріархаті зазначають:

“Рівненська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату храм в селі Птичі НЕ ЗАХОПЛЮВАЛА, як це намагаються зараз подати проросійські ЗМІ. ХРАМ ЯК НАЛЕЖАВ, ТАК І НАЛЕЖИТЬ ГРОМАДІ, яка є його законним власником, і, відповідно до Конституції та Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», має право вільно обирати своє підпорядкування тому чи іншому релігійному центру.”

Нагадаємо, Свято-Успенська громада села Птича Дубенського району ще в 2014 році своєю більшістю (на той час понад 60% голосів) виявила намір вийти з підпорядкування Рівненської єпархії УПЦ Московського патріархату та перейти в юрисдикцію Рівненської єпархії УПЦ Київського патріархату. Неодноразово громада більшості зверталася до громади меншості з проханням почергово звершувати богослужіння у місцевому храмі, що дало б змогу уникати міжконфесійних протистоянь у Птичі. Однак це не влаштовувало представників МП.

Як повідомляє “Рівне Вечірнє”, громада зачинилась у церкві і нікого не пускає, оскільки мають інформацію, що представники МП будуть робити спроби відвоювати храм. На місці присутні правоохоронці. До Великодня храм вирішили не відкривати для богослужінь. Ми слідкуємо за подіями і надалі.

Мета:


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
14C°
4м/с