10°

Надійні запчастини та підробки. Які відмінності?

Автопромисловість світу зростає швидкими темпами. З кожним роком на дорогах різних країн світу з’являються нові автомобілі, які разом з парком іншого транспорту потребують ремонту та запчастин. Асортимент деталей на цьому ринку широкий. Постачальниками запчастин є як відомі великі компанії, а також невеликі підприємства. Як вибрати надійного виробника? Це питання хвилює автолюбителів у всьому світі.

Автозапчастини

Запчастини на автомобільному ринку

Оригінальні автозапчастини – найкращий вибір для будь-якого автотранспорту. Ці деталі розробляються спеціально для кожної марки з урахуванням всіх технічних характеристик автомобіля. Оригінальними вважаються деталі, які використовують при збиранні транспортних засобів. Самі підприємства по сбору авто виробляють мінімум вузлів та компонентів, а більшу частину замовляють на інших заводах, що спеціалізуються виключно на автозапчастинах. Серед таких підприємств влаштовується конкурс і компанії, що перемогли, отримують дозвіл на розробку деталей та їх випуск.

Автоскладачі, у свою чергу, висувають низку суворих вимог щодо якості деталей, відповідності галузевим стандартам та термінам постачання. Самі автоскладальні підприємства беруть на себе зобов’язання постачати на ринок автомобільних компонентів усе необхідне протягом десяти років з моменту випуску марки автомобіля, для якого вони були замовлені.

Заводи виробники автозапчастин постачають не тільки автомобільні конвеєри, а й вторинний ринок, де ті ж запчастини продаються значно дешевше. У чому різниця між деталями?

  1. Оригінальні запчастини відзначаються логотипом автоконцерну;
  2. Неоригінальні запчастини – знаком виробника.

На Автопро можна купити, як оригінальні, так і неоригінальні запчастини.

За словами представників підприємств-виробників автозапчастин, різниця у ціні між деталями практично однакової якості пояснюється тим, що:

  1. Оригінальні деталі забезпечуються гарантією автоконцерну, який бере на себе відповідальність за якість виробів;
  2. Оригінальні запчастини проходять подвійний контроль на автоскладальних підприємствах. І якщо в партії виявляється хоч одна бракована запчастина, вся партія списується.

В цілому на ринку представлені численні компанії:

  1. Компанії, які не мають домовленості з автоконцернами, а купують оригінальні деталі для розбирання та створення своїх з невеликими змінами. Такі запчастини підлягають обов’язкової сертифікації перед виходом у продаж;
  2. Компанії, які не виробляють автомобільних компонентів, а лише пакують деталі від відомих брендів;
  3. Компанії, що постачають запчастини, відновлені з вживаних компонентів;
  4. Підробки які не відзначені знаком виробника та не забезпечені контролем якості на виробництві.

Купуючи запчастини у сумнівних місцях покупцям потрібно вимагати сертифікат відповідності товарів міжнародним нормам. Виробники автозапчастин забезпечують ксероксом таких документів усі акредитовані точки продажу своїх деталей.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp