8°

Найнебезпечніші TikTok тренди, на які варто звернути увагу батькам

TikTok давно вже перетворився на платформу, де запускають вірусні тренди, які можуть завдати шкоду. Від цього вже страждають діти. І батькам варто пильнувати.

Нижче наведено список найнебезпечніших тенденцій TikTok, яких не завадило б уникати.

Виклик Benadryl

Автори Benadryl Challenge закликають користувачів соціальної мережі приймати надмірну дозу безрецептурних медичних препаратів, які можуть викликати галюцинації. Все почалося з препарату під назвою «Бенадрил». Для його купівлі не потрібно виписувати рецепт. Насправді це аналог «Димедролу», який є антигістамінним засобом. Його побічними діями є прискорене серцебиття та судоми. Через небезпечний тренд у TikTok, який обіцяв дітям «цікаві галюцинації», в Оклахомі (США) померла 15-річна дівчина. Є подібні випадки і в Україні.

Coronavirus Challenge

Цей тренд став популярним у березні минулого року. Його основна мета – заохотити людей публічно лизати різні предмети. Тоді хештег #coronaviruschallenge набрав майже 100 мільйонів переглядів у TikTok. І ось минув рік, але люди не схаменулися, адже кількість переглядів виросла до фантастичних 3,1 млрд!

Силует-челендж

Починається все з того, що дівчина знімає відео у дверному отворі у повсякденному одязі, який не дає роздивитися обриси фігури. Потім картинка різко змінюється, і силует дівчини постає перед глядачами на червоному тлі у всій своїй красі. Цей тренд носить відверто сексуальний характер, хоча в ньому були задіяні і підлітки. Багато з редагованих кліпів були розміщені в Інтернеті без згоди жінок.

https://www.youtube.com/watch?v=zT0NXgH193k

Флешмоб Blackout

Цей тренд не був народжений на просторах TikTokу, але користувався великою популярністю. Учасники Blackout Challenge душать себе до «відключки». Після того як 10-річна дівчинка з Палермо на смерть задушила себе ременем, уряд Італії звернувся до адміністрації китайської соцмережі з вимогою ввести заборону на використання додатку дітьми, яким ще не виповнилося 13 років.

Клацання волоссям

Суть флешмобу полягає у тому, щоб взяти пасмо волосся, потягнути за нього і почути клацання. Дехто з учасників говорив про біль і навіть втрату волосяного покрову саме на тому місці, на якому росло пасмо. Лікарі почали бити на сполох. Дехто вказував, що цю технологію використовують мексиканські жінки для полегшення проявів мігрені. Кваліфіковані медики кажуть, що кожен, хто приймає участь у флешмобі, має бути вкрай обережним. Адже є реальна можливість порвати сполучну тканину під шкірою голови.

Гарячий віск на обличчі

Тут все просто. Потрібно розтопити віск і залити ним все обличчя. Британська асоціація дерматологів (BAD) попередила, що попадання воску у ніс або вуха може мати доволі неприємні наслідки. Крім того, не варто забувати про асфіксію.

Палаюче волосся

Тренд народився зі спроби зняти невинне відео. Меді Монро взяла до рота запальничку і зробила так, що у наступному кадрі вона вже тримала її запаленою. Але вийшло так, що блогерка випадково спалила собі пасмо волосся. TikTok спільнота підхопила флешмоб і почала розводити на своїх зачісках цілі багаття.

Ін’єкції гіалуронової кислоти

Підшкірні ін’єкції гіалуронової кислоти використовують в косметологічних салонах. Ця речовина здатна омолоджувати і поліпшувати зовнішність. Про це знають і ті, хто «сидить» у TikTok, у акаунтах якого почалася масова «самоомолоджувальна істерія». Експерти кажуть, що таку процедуру має проводити професіонал. А от самостійні спроби зробити себе гарнішою можуть закінчитися у справжній лікарні.

Вампірські ікла

31 жовтня, в переддень Дня всіх святих, діти в США і Європі вбираються в костюми нечисті, щоб випрошувати у сусідів цукерки. А блогерам це свято може принести не тільки солодощі, а й тисячі нових лайків і підписок. Популярна блогерша muawk опублікувала серію вірусних відео про те, як її підвів вампірський образ. Вона приклеїла ікла за допомогою лаку для нігтів і декілька днів намагалася їх позбутися. Врешті вони відпали самі по собі, коли вона снідала пластівцями. Але лаку на зубах вона так і не змогла позбутися.

Копійка в розетці

Неймовірно небезпечний челендж, який закликає ввімкнути у розетку зарядний пристрій лише частково і помістити в отвір між «зарядкою» та джерелом струму монету. Як правило, це викликає коротке замикання, яке може призвести до пожежі.

https://www.youtube.com/watch?v=xOAHAZctHNw

Коктейль «Мускатний горіх»

Користувачі TikTok почали змішувати дві столові ложки подрібненого мускатного горіха з молоком і пити цю небезпечну речовину. Чому небезпечну? Тому що велика доза цих прянощів може спричинити такі побічні ефекти, як гіпотермія, галюцинації, кома та смерть.

Флешмоб «Підкинь це»

Підлітки стають у коло, в центрі якого знаходиться смартфон. Вони вмикають відеозапис, дивляться у фронтальну камеру та підкидають високо у повітря… будь-що. Зафіксовані випадки, коли такий челендж ставав причиною серйозних травм.

Cha Cha флешмоб

Під пісню «Cha Cha Slide» від DJ Casper, у якій співається «Праворуч, давайте тупнемо! Ліворуч, давайте тупнемо!» учасники челенджу керували автівками, точно виконуючи вказівки співака. Думаєте, такий стиль водіння може бути безпечним?

Кукурудза на дрилі

Ідея така ж проста, як і безглузда. На ручному дрилі закріплюється кукурудзяний початок, після чого залишається натиснути на гачок і почати їсти кукурудзу, яка швидко обертається. Що гарантує цей флешмоб? Похід до стоматолога.

Баскетбольне пиво

На баскетбольний м’яч, який потрібно тримати в руках, ставиться пляшка з пивом. М’яч кидають на землю, після чого намагаються зловити пляшку. Такі витівки нерідко закінчуються тим, що пляшка вдаряє в обличчя. І якщо попередній челендж міг поповнити бюджет стоматолога, то цей тренд користується популярністю серед клієнтів косметичних хірургів.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp