17°

Найрезонансніші справи СБУ в Рівненській області цього тижня

На Рівненщині набрав законної сили вирок суду щодо колаборанта, який хотів очолити окупаційні органи у випадку захоплення рашистами території регіону.

Так, у ході досудового розслідування співробітниками СБУ регіону було встановлено, що вказана особа, будучи негативно налаштованим до діючої в Україні влади та сповідуючи проросійські погляди, передавав представникам спецслужб рф інформацію про шляхи переміщення техніки ЗСУ та місця розташування військових частин.

Указану особу визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). У червні 2022 року вирок суду набрав законної сили і особу визнано винним у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень та призначено йому покарання у виді 12 років позбавлення волі.

На Рівненщині контррозвідка СБУ затримала ворожого агента, який за вказівкою загарбників збирав установчі дані українських захисників.

У ході досудового розслідування встановлено, що вказана особа ще до початку повномасштабного російського вторгнення ініціативно встановила зв’язок з представниками збройних сил країни окупантів, яким надавав допомогу в проведенні підривної діяльності проти України. З цією метою він скопіював службову інформацію однієї з військових структур України та надав віддалений доступ до неї російським агресорам. Крім цього, співробітниками СБУ виявлено канали передачі вказаною особою російським громадянам інформації щодо установчих даних та місць проходження військової служби окремих українських офіцерів, які брали участь в ООС на Сході України. Вказана інформація передавалася з метою фізичного знищення чи завдання тілесних ушкоджень військовим ЗСУ. Особі повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених:- ч. 1 ст. 263 КК України (Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу);- ч. 1 ст. 111 КК України (Державна зрада).

На Рівненщині за матеріалами СБУ засуджено трьох місцевих жителів, які прославляли рашистські звірства та виправдовували збройну агресію росії проти України.

У ході досудового слідства встановлено, що вказані громадяни України сповідували проросійські настрої та заперечували факт геноциду, вчиненого російськими загарбниками на території України. Вказаних осіб визнано винними у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 436-2 ККУ та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки, звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням та встановлено іспитовий строк терміном на 1 (один) та 2 (два) роки.

СБУ нагадує, щоб швидше очистити нашу країну від окупантів, місцевим жителям потрібно бути вкрай уважними. У разі отримання інформації про підозрілі ситуації та осіб, телефонуйте на «гарячу лінію» УСБУ в Рівненській області на номери: (0362) 678606, (0362)624343 та (068) 596 23 02.

Об’єднаймо зусилля, щоб притягнути керівництво рф до відповідальності!