24°

Нардепи з Рівного виступили на підтримку Національного універститету водного господарства: #врятуйуніверситет

Народний депутат України 9-го скликання Олександр Аліксійчук виступ на підтримку Національного університету водного господарства та природокористування. Як відомо, На Рівненщині хочуть створити багатогалузевий університет, який об’єднає гуманітарний, технічний та медичний напрямки. До нього можуть увійти Рівненський державний гуманітарний університет, Національний університет водного господарства та природокористування та Луганський державний медичний університет.

Освітяни вже обговорювали ініціативу щодо утворення нового багатогалузевого університету, втім чітких кроків та рішень озвучено ще не було.

Втім, сьогодні у своїй заяві нардеп заявив, що можлива оптимізація може перетворитися на ліквідацію.

“Порятунок того, хто йде на дно не має призводити до потоплення того, хто тримається на плаву і тримає чіткий курс на розвиток і вдосконалення. Останніми днями мені почали надходити тривожні звістки. Люди з різних середовищ почали писати і телефонувати з питаннями: А що там з великим об’єднанням університетів? Чому ліквідовують Водник? Що за новий навчальний заклад хочуть створити на Рівненщині?”, – йдеться у публікації Олександра Аліксійчука.

“Хочу звернутися до ідейних натхненників такого задуму. Якщо є проблема із закладами, які помирають через неефективність управління і до цього часу всім очільникам Міносвіти, які очолювали цю структуру впродовж багатьох років, було байдуже, що в них відбувається, то це не означає, що тепер треба ліквідовувати успішний університет. Ситуацію, яка склалася з РДГУ і його повний занепад, сьогодні хочуть використати, щоб створити «ЩОСЬ». Я не знаю чия це божевільна ідея і сподіваюсь, що ви, пане міністре Оксен Лісовий, просто не знаєте про це божевілля, бо вважаю вас мудрою і розумною людиною.

Відсутність (або не оприлюднення) стратегії в цьому питанні, а також:

  • відсутність чіткого фінансового розрахунку наслідків процесу і самого процесу;
  • відсутність розуміння як в одному закладі мають співіснувати інженери і музиканти, лікарі і педагоги.

… дають мені підстави вважати, що ця авантюра є просто чиїмось бажанням створити щось під когось. Я вже не говорю про діалог з колективами, з профспілками викладачів, з науковою спільнотою, з місцевою і регіональною владою. Врешті-решт з представниками законодавчої гілки влади, яка має контролювати і убезпечувати урядовців від шкідливих кроків”, – резюмує депутат.

Тож Олександр Аліксійчук закликав всіх рівнян, кому не байдужа доля університету, обʼєднатися і не дати ВНЗ з майже 100-літньою історією зникнути з мапи Рівненщини та України.

В свою чергу, він вже разом з колегами народними депутатами Соломією Боровською, Олександром Салійчуком та Олександром Ковальчуком готує звернення до профільного міністра стосовно роз’яснення ситуації з можливою ліквідацією НУВГП і створенням нового закладу.

#врятуйуніверситет


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp