17°

Нардепи-мажоритарники від Рівненщини найчастіше “утримуються” в Раді – ОПОРА

Діяльність нардепів-мажоритарників з Рівненщини в Раді проаналізувала Громадянська мережа “ОПОРА”.

За словами представника ГМ “ОПОРА” Михайла Балика, досліджували роботу п’яти нардепів від Рівненщини:

  • Олександра Ковальчука – 152 ТВО, “Слуга Народу”;
  • Романа Іванісова – 153 ТВО, позафракційний (виключений з фракції “Слуга Народу”);
  • Олександра Аліксійчука – 154 ТВО, “Слуга Народу”;
  • Віктора М’ялика – 155 ТВО, “За майбутнє”;
  • Сергія Литвиненка – 156 ТВО, “Слуга Народу”.

, а найменше “проти” – 387 разів (4,82%). Підтримали своїм голосом вони 2234 рази, 1029 разів взагалі не голосували й 864 рази були відсутні.

Найчастіше кнопку “за” тиснув Роман Іванісов – 516 разів (29% від усіх голосувань депутата). Його колишній колега по фракції Олександр Ковальчук – 512 разів (28,8%). Сергій Литвиненко голосував “за” у 27% випадків, Олександр Аліксійчук – у 23,3% випадків, Віктор М’ялик – у 17,6% голосувань.

260 разів “проти” голосував за три місяці Сергій Литвиненко – це найбільший показник серед усіх депутатів Рівненщини, зазначили в ОПОРі. Роман Іванісов не робив це жодного разу, а Віктор М’ялик – 6 разів, Олександр Ковальчук – 63, Олександр Аліксійчук – 58 разів.

Найчастіше утримувався під час голосування Олександр Ковальчук – у 59,4% випадків або 1056 разів. Роман Іванісов натискав кнопку “утримався” 1022 рази – це 57,5% випадків, Сергій Литвиненко – 1010 разів – 56,8%. Значно менше утримувались під час голосування Віктор М’ялик 668 разів, це у 37,6% випадків та Олександр Аліксійчук 611 разів – у 34,4%випадків, – зазначає Михайло Балик.

Не натискав жодну кнопку 734 рази, а це 41,3% випадків, нардеп Віктор М’ялик. В ОПОРі відзначають, що інші депутати не голосували набагато рідше: 111 разів не голосував Олександр Ковальчук, 83 рази – Роман Іванісов, 73 – Олександр Аліксійчук та 28 – Сергій Литвиненко.

Найбільше засідань, згідно з моніторингом, пропустив Олександр Аліксійчук – 614 голосувань або 34,5%. Натомість Сергій Литвиненко за три місяці не пропустив жодного засідання. Роман Іванісов пропустив 8,8% голосувань, Віктор М’ялик – 3,2%, а Олександр Ковальчук – 2%.

Які законопроєкти зареєстрували

З березня по травень нардепи загалом зареєстрували 56 законопроєктів. Чинним законом з них не став жоден, більшість – на опрацюванні комітету.

  • Олександр Аліксійчук зареєстрував 38 проєктів законів. Вони стосувались галузевого розвитку – 15, економічної політики – 10, правової політики – 6, безпеки та оборони – 2, гуманітарної політики – 2, державного будівництва – 2, двосторонніх міжнародних угод – 1. 32 зараз – на опрацюванні комітету, п’ять очікує розгляду, а один зняли з розгляду.
  • Олександр Ковальчук зареєстрував 7 законопроєктів. Шість з них стосувались галузевого розвитку, економічної та правової політик – по два у кожній сфері, 1 – щодо держбудівництва. Шість – в комітетах й один очікує розгляду.
  • Сергій Литвиненко зініціював 6 законопроєктів. Вони стосувались економічної політики – 3, галузевого розвитку – 2 й держбудівництва – 1. Три з них розглядаються комітетом, один заслухали та зняли з розгляду, один очікує розгляду та ще один – одержано ВРУ.
  • Віктор М’ялик зареєстрував 4 законопроєкти. Три стосувались галузевого розвитку та один – економічної політики. Три – опрацьовуються комітетами, один зняли з розгляду.
  • Роман Іванісов впродовж березня-травня зареєстрував один законопроєкт, що стосується правової політики й зараз опрацьовується комітетом.

Скільки наговорили у парламенті

Виступам депутати присвятили 3 хвилини 44 секунди. Виступали в ВРУ вони сім разів.

Олександр Аліксійчук говорив у парламенті лише один раз, проте його промова тривала 2 хвилини 39 секунд. Найбільшу кількість разів брав слово Віктор М’ялик, але варто зазначити, що тривалість його промови лише 18 секунд. Олександр Ковальчук виступав один раз, а тривалість його виступу становить 40 секунд, – зазначив координатор ОПОРИ.

Лише раз у стінах Верховної ради виступав Сергій Литвиненко, це тривало 7 секунд.

Зазначимо, що з Рівненщини у парламент пройшли за списком від “Слуги народу” також Дмитро Соломчук та Олександр Салійчук. Їх робота до уваги не бралась. Також у ВР працюють уродженка Рівного Яна Зінкевич, вона пройшла до Ради у списку “ЄС”, Соломія Бобровська від “Голосу” та Сергій Євтушок від “Батьківщини”.