19°

Насамперед евакуюватимуть людей із Сарненського та Вараського районів, – Сергій Подолін про можливе вторгнення з боку білорусі

На Рівненщині готують план евакуації цивільних на випадок вторгнення з білорусі. Йдеться про план при найгіршому розвитку подій, – про це за підсумком наради із представниками райадміністрацій та силовиками повідомив перший заступник начальника ОВА Сергій Подолін.

У процесі підготовки плану евакуації керувалися досвідом представників тимчасово окупованих територій Запорізької області, а також — рекомендаціями, напрацьованими під час відвідин вже деокупованої Чернігівської області.

”Ми ні не хвилину не відкидаємо загрози зі сторони білорусі. Продовжуємо моніторити ситуацію на кордоні, посилювати систему цивільного захисту, передусім об’єкти укриття. А на випадок найгіршого сценарію у нас є затверджений план для евакуації цивільного населення”, — зазначив Сергій Подолін.

У тергромадах, зокрема, створені евакуаційні пункти. Насамперед вивозитимуть людей із Сарненського та Вараського районів. У випадку загрози про необхідність евакуації місцевих жителів оперативно проінформують.

“В першу чергу — це соціально незахищені люди, які не мають родичів, не мають транспорту, знаходяться в спецзакладах, яким потрібна допомога влади. Ми розуміємо, що на півночі нашої області майже в кожної сім’ї є автотранспорт, розуміємо, кудою переміщатися, щоб не було накопичення, щоб це були, по можливості, організовані колони, які будуть супроводжуватися поліцією. Також ми розуміємо, який нам транспорт, його кількість і матеріальний резерв треба”, — додав посадовець.

План евакуації цивільного населення продовжать доповнювати і допрацьовувати. Сергій Подолін доручив доопрацювати можливі шляхи евакуації маломобільних груп та найбільш незахищених верств населення. Також йшлось про проведення фільтраційних заходів, аби виявляти диверсійні групи ворога.