6°

Наслідки аварії на “Рівнеазоті”: у ґрунті зафіксували перевищення показників нітратів та азоту (ВІДЕО)

Чи є наслідки? Минуло три тижні відтоді як на “Рівнеазоті” трапилася аварійна ситуація. Тоді через розрив труби у повітря потрапили нітрозні гази. Стало відомо, що за 500 метрів від заводу зафіксували перевищення вмісту нітратів в 10 разів. Де ще зафіксували шкідливі речовини та чи варто це пов’язувати з діяльністю підприємства – у сюжеті Анастасії Ковальчук.

Держекоінспекція завершила дослідження ґрунтів, відібраних біля «Рівнеазоту», де 20 липня сталася аварійна ситуація. Проби відібрали одразу після викиду забруднюючих речовин з підприємства, а також на наступний день після аварії. Результати повідомив голова Держекоіспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у фейсбуці.

Отож, за 500 метрів від заводу перевищення по нітратах – в 10 разів. Окрім цього перевищення зафіксували в Рівному, а також поблизу сіл Зелений Гай, Грушвиця, Верхівськ та Городок. В обласному центрі також зафіксували перевищення вмісту азоту амонійного в 1,3 рази. Зокрема, на вулиці Соборній при в‘їзді в місто з боку Луцького кільця. Якщо в ґрунті – нітрати, то що з повітрям? Ми вирішили поцікавитися у Гідрометцентрі. Адже вони відбирають проби повітря в трьох частинах міста.

Головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов каже, ці грунти були забрудненні і раніше.

Роман Сафонов пояснює, забруднень повітря чи грунтів пов’язаних із діяльністю “Рівнеазоту” не фісували. Голова екоіспекції також зазначив, що причиною може бути не лише аварійна ситуація на підприємстві, але й незадовільне ведення господарської діяльності, оскільки проби були відібрані в населених пунктах сільськогосподарських районів.

Джерело: Рівне 1