18°

погода у Рівному

НАТО засудило український мовний закон

Вчора заступниця генерального секретаря НАТО Роуз Гетемюллер відвідала Угорщину й повідомила, що НАТО солідарне з угорцями стосовно українського закону про освіту.

Чиновниця заявила:

“Союзники діють солідарно з Угорщиною щодо закону України про освіту. У Брюссельській декларації та в оцінці Річної програми України всі члени Альянсу закликають Україну повною мірою виконати рекомендації Венеціанської комісії”

Законом передбачено, що основна мова навчання в школах є українська, але водночас, декілька або одна дисципліни можуть викладати англійською або ж іншими офіційними мовами Євросоюзу. Відповідно до цього закону нацменшини мають вчити рідну мову одночасно з українською.

Цей закон сколихнув світ й одночасно декілька Європейських держав розкритикували його. А прем’єр-міністр Угорщини Петер Сіярто назвав закон ганебним, додавши: “Україна встромила Угорщині ножа в спину, ухваливши зміни до закону про освіту, який порушує права угорської меншини”. Також Сіятро додав, що тепер біля 200 шкіл Закарпаття під загрозою закриття.

Наразі Угорщина постійно блокує проведення комісій НАТО-Україна. А Петр Сіятро заявляє, що це не припиниться “доки Україна не припинить систематичні порушення прав угорської громади”.

Також заступниця генерального секретаря НАТО наголосила, що НАТО вдячне Угорщині за підтримку українців стосовно російської агресії: поставки газу, гуманітарну допомогу, лікування поранених. Також Роуз Гетемюллер додала, що Комісії Україна-НАТО є “центральною частиною нашої підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, а також потужним засобом свідчення, що її уряд залишається на шляху реформ”.

Наразі Угорщина блокує євроінтеграцію України саме через освітній закон.