22°

Нацбанк випустить лімітовану серію банкнот номіналом від 100 тис. до 1 млн гривень

Як говориться у офіційному прес-релізі регулятора, це робиться для зручності зберігання заощаджень депутатами різних рівнів і співробітниками силових структур.

«Національний банк України відповідно до рішення Правління НБУ від 1 квітня 2021 року № 666-рш з 1 вересня 2021 року вводить у обіг банкноти номіналом 100 000, 500 000 та 1000 000 гривень. Нові грошові знаки потрібні для полегшення зберігання своїх заощаджень високопоставленими чиновниками і співробітниками силових структур. З 1 вересня ці банкноти стануть дійсним платіжним засобом на території України, ними можна буде вільно розрахуватися у торговельних мережах або зробити внесок на вклад у банку», – говориться на офіційному сайті Нацбанка.

Також у Національному банку повідомили про те, що востаннє банкнота найвищого номіналу – 1000 гривень – була введена в обіг 2 роки тому. «Однак доходи українців зростають, змінюються ціни, тому відповідно до теоретичних досліджень, які застосовують для визначення оптимального банкнотно-монетного ряду центральні банки у світі, для забезпечення нормального грошового обігу в Україні потрібні  банкноти вищого номіналу, ніж 1000 гривень».