12°

Нацполіція розслідує майже 7,5 тисяч воєнних злочинів

Про це вчора, 18 квітня, повідомив перший заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України Сергій Пантелеєв.

За словами Сергія Пантелеєва, найбільше –  5413 злочинів – зафіксовано за статтею 438 (Порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу  України. Слідчі поліції  вже встановили місцезнаходження майже 200 осіб та  повідомили їм про підозру в учиненні зазначених злочинів. Більшості фігурантів суд обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Наразі на звільнених від окупантів територіях Київської, Чернігівської, Сумської, Житомирської областей та окремих районів Миколаївської області працюють понад 300 слідчо-оперативних груп, які здійснюють збір, фіксацію, документування та розслідування злочинів, учинених військовослужбовцями рф.

«Слідчими поліції виявлено понад тисячу тіл загиблих та замордованих мешканців вказаних регіонів. І ця цифра, на жаль, не остаточна. Зараз триває робота з ідентифікації тіл, проводяться розтини та впізнання. Слідчі групи провели понад три тисячі оглядів пошкоджених та знищених об’єктів інфраструктури, житлового фонду у звільнених населених пунктах, та допитали понад дві тисячі місцевих мешканців», – повідомив перший заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України. 

Вся доказова база звірств військових росії, зібрана слідчими Національної поліції, буде використовуватися Україною і під час звернення до міжнародних судових інстанцій.

«На сьогодні Національна поліція зареєструвала майже 900 кримінальних проваджень за фактами безвісного зникнення цивільних осіб на територіях, які перебували та ще перебувають під окупацією. Також задокументовано факти незаконного позбавлення волі окупантами більше пів тисячі цивільних громадян. Окрім того, зареєстровано кримінальні провадження відносно загибелі понад 2500 наших громадян», – наголосив перший заступник керівника Головного слідчого управління Нацполіції.