Нацрада перевірить «Прямий канал» через образи Зеленського ведучим | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
09-01-2020  15:30
Нацрада перевірить «Прямий канал» через образи Зеленського ведучим
Джерело: Громадське
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 9 січня призначила позапланову перевірку «Прямого каналу» у зв’язку зі скаргою на ведучого Сергія Пояркова, який ображав в ефірі президента Володимира Зеленського.

Про це пише «Детектор Медіа».

На Пояркова до Нацради поскаржилася громадянка Касьяненко. Вона зазначила, що ведучий «Прямого» ображає честь і гідність президента України, членів його родини, окремих етносів та вживає нецензурну лайку. Моніторинг Нацради зафіксував ці сюжети. Тепер перевірка має встановити, чи було в них порушення законодавства.

На який саме випуск програми Пояркова скаржилася Касьяненко, члени Нацради не уточнили. Ймовірно, йдеться про випуск програми «Поярков News» за 27 грудня 2019 року, у якому ведучий назвав Зеленського «маленьким чмом», «криворізьким сцикунчиком», а його батька назвав «тупим».

Член Нацради Сергій Костинський заявив, що утримається від голосування за перевірку, оскільки питання є політичним. Він розкритикував програму, але водночас нагадав, що протягом останніх 5 років Нацрада не адвокатувала публічних осіб, якщо йдеться про сюжети, що посягають на їхню честь і гідність. Він наголосив, що люди, які вважають, що їхню гідність образили, можуть звернутися до суду, а Нацрада готова надати відео у разі необхідності.

Костинський нагадав про один подібний випадок з образою честі та гідності президента Петра Порошенка.

«У червні 2017 року було активне політичне протистояння, масові заходи в урядовому кварталі. І в цей час в ефірі телеканалу ZIK вийшла передача за участі снайперки Ольги Терещенко, яка в ефірі ток-шоу виконала пісню «Шоколадна дупа». На той момент у нас була дискусія, чи потрібно призначати перевірку. Ми вирішили, що ні, бо не наше завдання розглядати політичні питання, і ми обмежилися приписом. Я буду послуговуватися нашою практикою, що ми нікого не адвокатуємо, не захищаємо» — зазначив Костинський.

Його позицію підтримала ще заступниця голови Нацради Уляна Фещук. 

Інші члени заявили, що йдеться не лише політичні мотиви, а порушення всіх етичних стандартів професії.

«Йдеться не про окремий сюжет, а про цілу передачу, у якій брали участь інші гості і підтримували таку риторику. Ведучий точно не має права подавати такий приклад в інформаційному просторі. Я вважаю, що треба провести перевірку і подумати, що робити з іншими каналами, які нехтують стандартами професії» — зазначила Ольга Герасим’юк.

Врешті із семи присутніх на засіданні членів Нацради п’ятеро підтримали призначення «Прямому каналу» перевірки.


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
-7C°
3м/с