13°

Навчальний рік у рівненських школах розпочнеться з дистанційної форми навчання

Навчальний рік у рівненських школах розпочнеться з дистанційної форми навчання. Про це 30 серпня заявив начальник міського управління освіти Богдан Турович. Серед причин — безпекове питання та неготовність укриттів у школах.

Навчальний процес у Рівненській громаді також стартує з дистанційної форми навчання. Коли діти зможуть перейти на очну форму, Богдан Турович не уточнив.

Він зазначив, що ремонти в укриттях рівненських навчальних закладів ще тривають.

“Ми стартуємо з дистанційного і це рекомендація МОН. Тут в першу чергу — безпекове питання, бо є певні негативні очікування, подивитися, як себе поведе країна-агресор Росія.

Очне навчання — залежно від готовності укриття, можливості прийняти дітей в укриття. Зараз тривають ремонтні роботи, щоб можна було для якомога більшої кількості дітей, якщо забажають батьки, організувати навчання в очному форматі”, — коментує Богдан Турович.

Він уточнив, що ключові вимоги до укриттів — наявність вентиляції, санвузлів, освітлення, як мінімум двох виходів. Зараз три навчальні заклади у Рівному взагалі не мають сховищ.

“Це школа №1, ліцеї Елітар та Лідер. Знайшли вихід — учасники навчального процесу Елітару і Лідеру під час навчання матимуть змогу переміщуватись в укриття, яке знаходиться поряд у садочку №47, там тривають ремонті роботи. Учасники освітнього процесу ліцею №1 будуть, у випадку повітряної тривоги, переміщуватися у сховище поряд в художній школі, там тривають ремонтні роботи”, — уточнив очільник управління освіти.

Депутатка міськради, членкиня комісії з питань освіти Людмила Радчук пояснила, що процес підготовки шкільних укриттів затягується, адже масштаб робіт виявився більшим, ніж очікували.

“Є одна велика системна проблема: коли ми спустилися у підвали в школах — комунікації у жахливому стані, побілити просто не виходить, треба замінювати метражі труб, крани, вентилі.

Це затягнуло процес трішки, затягнувся процес закупівлі обладнання. Відповідно і не можна встановити. Ще підвали — це сирість, воно просто не просихає”, — пояснила вона.

Людмила Радчук запевнила, що для тих, хто бажає навчатись очно, буде така можливість. Цей процес у школах запускатимуть, як тільки будуть готові укриття.

“Хочу запевнити всіх батьків, що буде навчання очне точно, просто кожна конкретна школа як тільки буде готова — ми будемо її запускати. Просто краще затримати і зробити все нормально, ніж поспіхом відкрити і діти будуть в жахливих умовах”, — пояснила членкиня комісії.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp