18°

Навіть за 12 грн не їхатимуть, якщо буде 2-3 людини: один із перевізників Рівного прокоментував плани міської влади

У Рівному планують запровадити нічний тариф на перевезення у громадському транспорті. У такому випадку з 20-ї до 23-ї години пасажири платитимуть по 12 гривень за поїздку.

“Ідея полягає в тому, щоб змусити перевізника дотримуватися графіку перевезень і мотивувати працювати довше. Перевізники аргументують, що ввечері пасажирів практично немає – “ми возимо повітря в маршрутках”, “ми не можемо займатися волонтерством”, “заправляти транспорт собі в збиток”. Відповідно, ідея полягає в тому, щоб і мешканці міста могли дістатися до того чи іншого місця, і перевізники були зацікавлені. Ідея на стадії обговорення, на стадії проекту. Її винесуть на затвердження на виконком наступного тижня”, – розповів мер Рівного.

Чи дійсно нічний тариф є вигідним для перевізників, розповів “Рівне Медіа” власник ТЗоВ “Сагайдачний” В’ячеслав Загиней, який обслуговує кілька популярних міських маршрутів.

“Це слушна думка – залишити певну кількість транспорту в нічний час. Я не кажу, що це мають бути всі машини перевізника. Якщо, наприклад, є 10 машин на маршруті, то мінімум 4-5 щоб залишилися вночі. Але ці машини мають від’їжджати повністю весь графік”, – зазначив рівнянин.

За словами перевізника, ситуація повернеться у докарантинні часи, коли нічні рейси були звичною справою.

“У зв’язку з тим, що стався карантин і нас спочатку обмежили в часі – до 20 години. Люди відвикли від нічних рейсів. Потім нас закрили в рамки сидячих місць – зменшили нашу дохідність. Чому з’їжджають з рейсів маршрутки. Це ж не тому, що водій не хоче їхати – він би їхав із задоволенням. Але ввечері, коли дві людини сідає і везеш з зоопарку до Боярки – це не рентабельно“, – додає пан Загиней.

На писання, чи дійсно сума 12 гривень є вигідною для перевізників, він зазначає, що можна було залишити і 8 гривень.

“Було б рентабельно і залишити старий тариф – 8 гривень, але щоб люди були. Нам головне людина. Не буде їздити перевізник, якщо він буде везти 2-3 людей навіть за 12 гривень”, – аргументує підприємець.

Залучити пасажирів користуватись громадським транспортом у нічний час, на думку перевізника, може реклама нічних рейсів – люди повинні знати, що в пізній час можна розраховувати на маршрутку.

Джерело: Рівне Медіа


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp