8°

Нелегальний видобуток бурштину на Рівненщині: Аваков прокоментував ситуацію

Нелегальний видобуток бурштину на Рівненщині: Аваков прокоментував ситуаціюСуспільне Рівне

Лише силовими методами вирішити питання нелегального видобутку бурштину не можна. Про це заявив міністр МВС Арсен Аваков, який 13-го липня вперше за час перебування на посаді в уряді побував на Рівненщині.

Суспільне поцікавилося в очільника МВС – чому не вдається зупинити нелегальний видобуток бурштину, який завдає екологічної шкоди.

Питання незаконного видобутку бурштину, за словами міністра, є складним та лише силовими методами його вирішити неможливо, потрібні законодавчі зміни.

“Ми сьогодні якраз з головою його обговорювали це питання – більше наш цікавить відродження екосистеми, а ще друге питання – оподаткування. І це питання не є простим – ми вносили перший законопроєкт, щоб врегулювати це питання, у 2015 році, потім 2017, і ні в 15, і ні в 17 ВРУ не підтримала”, – прокоментував міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Що відомо

  • Згідно з даними речниці Інни Ілючок, з початку 2021-го року СБУ вилучила близько 2,5 тонн бурштину-сирцю різних фракцій. Також Служба безпеки вилучила близько 180 кілограмів ювелірних виробів з бурштину.
  • У грудні 2019-го Верховна Рада ухвалила закон про регулювання видобутку бурштину. Він передбачає видачу дозволів на видобуток на певних земельних ділянках, також він вносить зміни до Земельного кодексу, якими передбачається проведення розвідувальних робіт щодо пошуку покладів бурштину. Водночас закон запроваджує кримінальну відповідальність за незаконний видобуток і відповідальність за недотримання вимог рекультивації.
  • Після видобутку бурштину рекультивації в області потребує близько 10-ти тисяч гектарів земель. Це більше, ніж спільна площа міста Рівне та приміського Квасилова. Науковці певні, що шансів на відновлення родючості такого ґрунту – небагато. Про наслідки екологічного лиха Суспільне розповідало ТУТ.
  • Від грудня 2019 року з аукціонів на Рівненщині продали понад два десятки дозволів на видобуток бурштину. У травні Суспільне розповідало, чому підприємці так і не почали легально видобувати каміння і працювати за новими правилами.
  • Після легалізації видобутку бурштину правоохоронці неодноразово влаштовували рейди на клондайки та у села, де мешкають нелегальні копачі.
  • Наприкінці червня 2021-го року легальний видобуток бурштину відновила компанія “Сонячне ремесло” на ділянці площею у 84 гектари в урочищі “Володимирець східний”.

Джерело: Суспільне


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp