Незаконну зброю можна здати протягом квітня без подальшого покарання | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
29-03-2019  18:00
Незаконну зброю можна здати протягом квітня без подальшого покарання

Якщо у вас є незаконні зброя, боєприпаси, вибухові речовини і спеціальні засоби, то їх добровільно можна здати до місцевих відділків поліції протягом місячника, який проходить по всій території України. Справну мисливську зброю та засоби самооборони після цього можна буде зареєструвати.

Також громадяни, близькі родичі яких померли, повинні здати у п’ятиденний строк зброю чи спецзасоби, що їм належали, до вирішення питання про спадщину. Зберігання ж зброї і спецзасобів без дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність за статтею 190 КУпАП у виді штрафу та конфіскації зброї.

У разі добровільної здачі зброї, що передбачено частиною 3 статті 263 Кримінального кодексу України, громадяни звільняються від кримінальної відповідальності. Однак за незаконне поводження із вогнепальною або холодною зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами частина 1 та 2 вказаної статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Станом на 29 березня 2019 року на території області зареєстровано 17566 власників зброї, які в особистому користуванні мають 23669 одиниць вогнепальної зброї, в тому числі 19961 –  гладкоствольної, 3639 – мисливської, нарізної, комбінованої та 69 — нагородної.

Нагадаємо, що впродовж минулого року поліцейські Рівненщини зареєстрували 298 кримінальних проваджень щодо незаконного обігу зброї, боєприпасів і вибухових речовин.

Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
6C°
3м/с