13°

Ні одна жінка з 2014 не потрапила на фронт примусово, – Ганна Маляр закликала не поширювати фейки про військовий облік жінок

Міноборони розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільності постановки на військовий облік жінок. Зараз над законопроектом працюють разом з профільним комітетом Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

“Ми вже неодноразово заявляли, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження Парламента. Якщо будуть прийняті зміни – Міноборони і Генштаб їх виконають. Досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку”, – написала Ганна Маляр на своїй сторінці.

“Разом із тим, для Збройних Сил залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій. Тому, у разі прийняття змін до згаданого закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби. Ще раз нагадую – йдеться про ДОБРОВІЛЬНУ постановку на військовий облік”, – наголосила вона.

Також вона добавила, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила – лише за її згодою.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp