9°

Нотатки пані: безпечні фарби для волосся – міф чи реальність

пані Інна

Бажання змінитися і стати ще гарнішими часто ставить нас перед вибором, якого хотілося б уникнути. Волосся гарне або волосся здорове? Це питання, без сумніву, знайоме всім жінкам, коли ми зупиняємося перед вітринами косметичних магазинів або перебираємо палети із зразками відтінків фарби в салоні краси.

 

 

Напівстійкі (semi-permanent) фарби для волосся в останні роки стають все більш популярними. Часто їх називають безаміачними, підкреслюючи, що в ході фарбування дійсно не відбувається “вибухової” реакції за участі аміаку з неприємним запахом. Такі фарби містять перекис водню і можуть нерадикально освітлити, але не проникають глибоко в тіло волосся і під його лусочки, за рахунок чого поступово змиваються (в середньому за два місяці). У цьому є перевага – рівномірно сходячи зі всієї поверхні, безаміачні фарби не утворюють чіткої межі між відрослими корінням і забарвленою частиною волосся. Ті, хто постійно використовує напівстійкі фарби, відзначають, що їх стійкість від застосування до застосування збільшується і фарба, нашаровуючись і поступово проникаючи все глибше, довше тримається на волоссі. Зазвичай безаміачні фарби дають трохи темніший, ніж очікувалося, тон. Вони дійсно більш м’якіше діють на волосся, ніж стійкі, і набагато рідше викликають алергічну реакцію але, проте, не можуть вважатися повністю безпечними через вміст перекису водню і, в деяких випадках, альтернативних окислювачів. Утім, зараз на ринку з’являються максимально “полегшені” і насичені натуральними компонентами безаміачні фарби, що м’яко змінюють колір волосся і практично не завдають їм шкоди.

З появою безаміачної фарби для волосся ми фарбуємо волосся, доглядаючи за ними, не пошкоджуючи настільки, як стійкою фарбою. Принаймні, так про це заявляють виробники. Навколо фарби для волосся без аміаку в’ється багато міфів, деякі з них потребують розвінчання. Але спочатку потрібно розібратися в тому, що таке аміак, і що такого поганого він робить з волоссям, і чому ми прагнемо від нього відмовитися.

Аміак – це безбарвний газ (з’єднання азоту з воднем) з характерним різким запахом. У фарбі для волосся аміак виконує найважливішу функцію – він допомагає барвникам проникнути вглиб волосини і закріпитися там, з тим, щоб забезпечити стійке фарбування. Робить він це дуже просто – руйнуючи структуру волосся. У зв’язку з цим стійке аміачне фарбування і вважається настільки шкідливим, що виробники останнім часом намагаються запропонувати нам користуватися більш м’якими  засобами (фарби, які не містять аміаку). Відсутність аміаку ускладнює завдання надійного закріплення фарбувальних пігментів всередині волосся. Тому вони й змиваються так швидко (20-25 змивань).

Виходить, що безаміачна фарба, не пошкоджуючи волосся, гарантує безпечне, але зовсім нестійке фарбування. Але і це не зовсім вірно. Не варто плутати аміак з перекисом водню, окислювачем, який руйнує натуральний пігмент волоса, роблячи можливим висвітлювати волосся і змінювати їх колір на декілька тонів. Аміак і перекис водню – це злагоджений дует, необхідний для стійкого фарбування. Один його учасник руйнує структуру, інший проникає всередину, змінюючи колір волосся, щоб пігмент зміг прикріплятися до нього. І один і другий шкідливі для волосся, тому що впливають на нього руйнівно. Якщо ми прибираємо аміак з фарби, то отримуємо дійсно більш м’яке, але і менш стійке фарбування. Але окислювач залишається, якщо, звичайно, мова не йде про тонування.

Слід відзначити, що без аміачна напівстійка фарба для домашнього використання, яку ви можете придбати в будь-якому косметичному магазині – це не той засіб, до якого треба вдаватися, якщо ви жадаєте радикальних змін. Заява виробника про те, що фарба тримається до 4-6 тижнів, не означає, що протягом цього часу ви збережете колір, який отримали відразу після фарбування. Весь цей час він буде вимиватися, іноді залишаючи на волоссі неприємний рудуватий відтінок, на який так часто скаржаться жінки, і тоді фарбування треба буде повторити ще раз.

Все це стосується в основному фарб для домашнього застосування. Професійні ж технології по м’якому фарбуванню постійно вдосконалюються, і деякі бренди вже зараз готові запропонувати фарбування зі зміною на 6-8 тонів, з використанням іонних технологій або інших інноваційних формул, які роблять відсутність закріплювача кольору (аміаку) менш помітним. Але це стосується лише салонів краси високого рівня, тоді як у закладах середнього класу вам зроблять звичайне фарбування, але вже з використанням професійних ліній (L’Orеal Professionnel, Igora від Schwarzkopf, Color Touch від Wella).

Яку б фарбу ви не вибрали – пам’ятайте, що фарбоване волосся потребує ретельного догляду і лікування для відновлення їх структури та природної сили. А тому не шкодуйте часу на бальзами і маски, а також намагайтеся використовувати шампуні для фарбованого волосся.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp