21°

Нотатки пані: готуємось до свят без метушні – корисні поради

пані Інна

Незважаючи на те, що будь-яке свято дарує величезну кількість приємних емоцій, як правило, підготовка до цього свята часто пов’язана зі стресом. Встигнути купити подарунки, продумати вечерю, підготувати прикраси, вирішити, що одягти… Пропоную вам кілька перевірених способів, які допоможуть провести новорічні свята без суєти.

Виспіться

При нестачі сну ви будете не здатні зберігати необхідну концентрацію, щоб закодувати в пам’яті бажане і продуктивно працювати. А взимку все це посилюється в кілька разів. Тому, якщо ви розсіяні і все валиться з рук, варто порахувати, скільки годин ви спите. Щоб максимально використовувати свої навички, бути спокійним і уважним, не нехтуйте нічним сном.

Позбавтеся від мотлоху

Психотерапевти стверджують: безлад забирає енергію, заважає нам розвиватися і не дає розслабитися. А коли ми готуємося до свята, то все всередині загострюється і дратує ще сильніше. Тому давайте позбавлятися від усього зайвого.

Як позбутися від мотлоху швидше? Візьміть дві коробки: в одній будуть речі, які потрібно переставити в іншу кімнату, наприклад, випадково потрапила на ваш стіл банка варення, в іншій – ті, що остаточно покинуть будинок. Беріть річ і запитуйте себе: «А користувався я нею в цьому році?» Відповіли ні – викидайте.

Навчіться правильно дихати

Існує цілий ряд дихальних технік – їх можна використовувати, щоб зробити своє життя яскравішим і радіснішим. Спробуйте наступну вправу: вдихаючи, говорите собі: «Вдихаючи, я знаю, що вдихаю». Видихаючи, говорите: «видихаючи, я знаю, що видихаю». От і все. Ви усвідомлюєте вдих як вдих, а видих як видих. Не потрібно, навіть, вимовляти фрази повністю, достатньо двох слів: «вдих» і «видих».

Цей прийом здатний допомогти зосередитися на диханні. Поступово дихання, а за ним розум і тіло, знайдуть спокій і мир. Не складно, правда?

Споглядайте момент

Милуйтеся тим, яке сьогодні небо, як колихаються дерева, скільки автомобілів проїжджає повз, коли ви стоїте біля пішохідного переходу… Це допоможе вам позбавитися від жалю про минуле і тривог про майбутнє, що дозволяє нам з’єднатися зі своїм життям, чудовим в даний конкретний момент.

Просто розслабтеся, в очікуванні дива

Як не крути, Новий рік дарує нам чудові миті. Тому виділіть п’ять хвилин сьогодні ввечері, присядьте в улюблене крісло і просто розслабтеся. Зовсім скоро настане чудове свято і ви будете насолоджуватися кожним моментом Нового року. Адже так?