Нотатки пані: як перестати наїдатися перед сном і почати дотримуватися правильної дієти
Сьогодні ми розкажемо про:
-дієві способи навчитись не їсти перед сном;
-що можна їсти і пити перед сном.
Чому перед сном багатьом дуже хочеться їсти? Класична причина посилення апетиту ближче до ночі – це порушений обмін речовин, а також стрес. До другого, звичайно ж, призводять не лише повсякденні переживання, засмучення і форс-мажори, але і просто суворі дієти. Звичка набивати шлунок перед сном, «зриватися» з певної програми харчування пізно ввечері легко зводить нанівець всі заходи щодо набуття красивої фігури, загрожує порушеннями сну, ранковою виснаженістю, відчуттям важкості і лінощами.
Як перестати наїдатися на ніч?
Від звички наїдатися на ніч можна швидко позбавитись завдяки білковій дієті. Не обов’язково вибирати суворий і бідний вуглеводами варіант харчування, однак наполегливо рекомендуємо вам подбати про достатню кількість білкової їжі у вашому раціоні. Секрет простий: не жирне м’ясо, риба, індичка, сир – це амінокислоти, необхідні для вироблення серотоніну (гормон задоволення) і меланіну, що сприяє легкому засинанню. Тому страви білкової дієти актуальні для раннього вечора (не пізнього, адже для запуску процесів потрібен час), а ось на сніданок для більшої бадьорості краще не зловживати з отриманням меланіну і обмежитися кашою з сухофруктами…
Сильний апетит, а особливо перед сном, може провокувати не правильна їжа. До неї в даному випадку відносяться продукти швидкого приготування, напівфабрикати, сосиски, дешеві ковбаси. Організм, отримуючи їх у великій кількості, розуміє, що це не цілком їжа або не цілком їстівна їжа і тому знову вимагає нагодувати його.
Розумний організм страйкує нічним голодом і в тому разі, якщо ви маєте звичку відмовлятися від сніданку. «Знаючи, що ранкового прийому їжі не буде він вимагає дозаправки перед сном. Тому тим, хто хоче мати гарну фігуру і бути здоровим, варто дотримуватися двох правил харчування відразу: «вечеря не пізніше, ніж за 3 години до сну» і «обов’язковий щільний сніданок». Тим не менш, нагадуємо, що ефективні дієти і голодування це зовсім не одне і теж. Ось побачите, ритуал рано вечеряти і добре снідати стане доброю звичкою і перепрограмує ваш організм. Зверніть увагу на те, що розумні ефективні дієти – це 30% добових калорій, що припадають саме на сніданок. Перебудовуючись, можна зробити і два сніданки (по 20% і 15% від загальної кількості калорій на добу). Харчуючись частіше, але маленькими порціями, ви сприяєте кращому засвоєнню їжі, а, значить, поліпшуєте обмін речовин.
Якщо дуже хочеться, то можна: що дозволено їсти/пити на ніч
Якщо звичка наїдатися пізно ввечері, а то і навідуватися до холодильника в нічні години формувалася і закріплювалася у вас роками, то стати на шлях істинний відразу ж буде дуже не легко. Зробіть собі невелику поблажку… В її ролі може виступити один фрукт або натуральний йогурт. За годину-дві перед сном, так і бути, потіште себе, наприклад, сирком з медом.
Ніяк не можете заснути на порожній шлунок? І це відкладає рішення почати дотримуватися дієти кожен раз на завтра? Перед сном спробуйте заряджатися склянкою кефіру (його допускають багато дієт для схуднення) або ряжанки, для нічного пробудження приготуйте трохи домашнього морсу в стаканчику на тумбочці біля ліжка. Але і ці потурання повинні бути лише «перехідним періодом», а не новою звичкою.