10°

Нотатки пані: як заощадити час жінці-домогосподарці

Коли на жінку навалюється багато справ – ми хапаємося за голову і не знаємо звідки взяти  час на все. Виникає питання: «Як розпланувати час домогосподарці?».

Дуже добре, якщо ви ведете список справ на сьогодні. Це допоможе вам не тільки нічого не упустити і не забути, але і правильніше розподілити свій час з максимальною користю. Справи, які ви зробили – ввечері викреслюйте зі списку, а які не встигли вирішити сьогодні – переписуйте на завтра. Якщо щось потрібно до певного часу – позначайте час.

Ми дуже багато дрогоцінних хвилин проводимо в дорозі: за кермом, в тролейбусі, автобусі  і т.д. Використовуйте цей час з користю. Беріть з собою в дорогу книгу чи підручник, можна цей час використовувати для написання списку справ. Кажуть, що читання в транспорті шкодить зору, але також шкідливо і витрачати цей час даремно. Тим більше ви відволікаєтеся, нудна поїздка в транспорті закінчується швидше, і нервова система в спокої. Навіть, якщо ви не читаєте, то можна цей час використовувати для вирішення будь-яких питань, які вимагають обдумування.

Корисним буде розписати на листочку, як ви витрачаєте час протягом дня. Так ви раціональніше поглянете на розподіл своїх дорогих хвилин, і може внесете якісь корективи.

Ми звикли постійно «обслуговувати» свою сім’ю, не помічаючи величезних помічників в особі дітей та чоловіка. Ви думаєте, що п’ятирічна дитина нічого не зможе зробити по дому? Ви помиляєтесь. Звичайно, потрібно витратити трохи часу, щоб її чомусь навчити. Але, повірте, потім ви цей час надолужите, а незабаром ще й виграєте. Дитина може заправляти за собою ліжко або прибирати її в шафу. Перш за все, це мало буде схоже на порядок, але з часом все стане на своє місце. Покажіть дитині  куди вона  повинна  прибирати іграшки і навчіть доглядати за рослинами (хоча б просто поливати), годувати акваріумних рибок. Нехай допомагає вам накривати і прибирати зі столу. Всі ці обов’язки ви можете організувати як-небудь цікаво, у формі гри. Дітям буде це подобатися і ви зможете заощадити час.

Старші діти можуть пилососити і мити підлогу, витирати пил, виносити сміття. Дівчаткам можна довірити прасування простих речей (рушників, простирадл і наволочок).

Чоловіка можна долучити до готування. Пограйте на його самолюбстві, скажіть, що кращі повари в світі – це чоловіки і що любов до кулінарії – одна з ознак генія. Просіть його повісити картину або вішалку для рушників, навіть якщо ви це можете зробити самі. Доручіть йому заточку ножів. На вихідних його можна відправити пограти з дітьми – і ви відпочинете і дітям добре. Якщо ви обидва працюєте – намагайтеся розділити домашні обов’язки більш-менш порівну і чесно.

Сподіваємося, що наші поради щодо економії часу допоможуть вам впорядкувати свій день і знайти зайвий час для занять з дітьми або на свої улюблені справи. Обов’язково складайте список справ на сьогодні і не забувайте витрачати час в транспорті з користю.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp