11°

Нотатки пані: якщо дитина погано говорить – заведіть черепаху. Поради зоологів

пані Інна

Черепах купують для дітей, які погано говорять чи не хочуть контактувати зі своїми ровесниками – про це розповідать зоологи.

Найбільшою популярністю користуються сухопутні і червоновухі.  Навіть замкнуті дітки після того, як удома з’являється черепаха, починають більше говорити, стають товариськими і проявляють нові таланти. До того ж, на відміну від собак і кішок, черепахи не викликають у дітей алергію.

У домашніх умовах черепахи живуть 20-30 років

Дитина виростає і їй черепаха швидко набридає. Батькам треба бути до цього готовими. Бо за твариною доведеться доглядати багато років. Черепаха повинна сидіти тільки в тераріумі чи акваріумі. Розгулювати по квартирі їй небезпечно. Якщо черепаха маленька, її важко буде знайти.

Червоновухі виростають до 25 см

Годують черепах кормом або природною для них їжею. Не можна давати молоко, м’ясо і хліб. Можна пригощати овочами і фруктами без кісточок. Але починайте з маленького шматочка і слідкуйте, як на це реагує черепаха. Дуже люблять черепахи моркву, листя салату і помідори. Але не всі мають однакові смаки. Одні черепашки віддають перевагу тільки солодким фруктам. З трави усі люблять кульбабу і конюшину.

Над тераріумом  встановіть  лампу

Тераріум чи акваріум треба постійно освітлювати ультрафіолетовою лампою на висоті 30-35 сантиметрів. Світло сприяє правильному розвитку панцира і засвоювання кальцію, який теж черепасі дають разом з кормом. Багато кальцію є у сушених креветках. Мити акваріум треба часто. Для цього використовуйте окрему мочалку і щітку. Черепаха боїться протягів і холоду. У холодній воді і без ультрафіолету тварина погано ростиме, матиме м’яким панцир, часто хворітиме.

У здорової черепахи широко розплющені очі

Коли купуєте черепаху, на це варто звертати увагу. Черепах до двох років треба годувати щодня, старших – рідше. Люблять черпахи також телятину і печінку. Мити їх треба щотижня з невеличким додаванням дитячого мила. Вода для акваріума береться  відстояна, кімнатної температури. Обов’язково зробіть мостик з каміння чи гілки дерева, щоб вона там могла перепочити. Весь день плавати вони не можуть.