Нотатки пані: корисні властивості піших прогулянок
Ходьба зробить вас худішою
Чи знаєте ви, що наші предки були набагато худіші, ніж ми в тому ж віці. Тридцять років тому люди вирушали у справах пішки. Дорослі – на роботу або в магазин. Діти, особливо в сільській місцевості, ходили в школу за багато кілометрів. І це вважалося нормою. А ми? У найближчий магазин їдемо на машині. Готові простояти (просидіти) півгодини, щоб проїхати на громадському транспорті одну зупинку. Затори на дорозі стали невід’ємною частиною міського пейзажу. Треба бути фізично активнішим не тільки в спортивному залі, а й у повсякденному житті.
Як і будь-яка стійка фізична активність, ходьба, штовхаючи тіло – спалює калорії. Жири, вуглеводи і білки перетворюються в енергію, а не відкладаються жировими запасами. Якщо ви будете займатися ходьбою регулярно, то ваша вага повинна зменшитися. Щоб прогулянки були ефективними, треба підтримувати необхідний темп. Він повинен бути в два рази вище швидкості ходьби в нормальному режимі. І бути в межах від 7 до 9 кілометрів на годину. Тільки в цьому режимі організм буде шукати додаткові джерела енергії, і спалювати жирові запаси.
Прогулянка підіймає тонус
Ходьба непомітно «перемальовує» силует. Форми стегон, сідниць, рук і плечей стають більш плавними і приємними оку. При ходьбі серце б’ється швидше, але без граничних навантажень. Ряд досліджень показав, що швидка ходьба на 50% скорочує ризик отримати інфаркт. До того ж, на відміну від бігу, ходьба не травмує суглоби і зміцнює здоров’я жінок.
Ходьба зміцнює імунну систему
Інтенсивна ходьба стимулює кровообіг. Кров доставляє більше кисню і поживних речовин до внутрішніх органів. Додатковий вплив кисню допомагає імунній системі. З організму виводяться вільні радикали, і підвищується імунітет проти хвороб. Цікаві наукові дослідження про користь ходьби для здоров’я жінок були проведені в Бостоні (США). Були обстежені дві групи жінок, які пережили рак молочної залози. Одні займалися ходьбою, а інші – ні. З’ясувалося, що у жінок, які регулярно займалися ходьбою 3-5 годин на тиждень, на 50% більше шансів вижити.