Нотатки пані: маски для всіх типів волосся у домашніх умовах
Сьогодні ми розкажемо про:
-найефективніші рецепти домашніх масок для волосся
Маски при випадінні і ламкості волосся
1. Маска для волосся з глини
Глину можна купити в аптеці у вигляді сухого порошку чи пасти. Розводять її в зазначеній в інструкції пропорції (оптимальною вважається консистенція густої сметани). Роблять глиняні маски для волосся (у середньому) 2 рази на тиждень. На вологе волосся наносять розведену глину і залишають на 15 хвилин, після чого шкіру голову рекомендовано помасажувати і поступово змити глину.
Маски з білою глиною найбільш ефективні при випаданні і ламкості волосся, маски з зеленої – борються із себореєю, маски з жовтої – усувають лупу, маски з червоної – заспокоюють роздратовану шкіру голови, маски з блакитної – очищають і захищають волосся, насичують шкіру голови киснем.
Найбільш ефективним, я вважаю, застосування цієї маски з глини:
Змішати:
1 ч.л. глини
1 ч.л. вершкової олії
1 жовток
1 ч.л. прозорого меду
1 ч.л. лимонного соку
1 ч.л. гірчиці
Глину розтерти з вершковою олією, додати жовток і інші компоненти. Маску втерти в корені волосся, потім розподілити по всій довжині волосся. Одягнути пов’язку, що утеплює, і почекати 1-2 години, потім вимити голову.
Часто з глиною змивається багато волосся, не страшно – це мертве волосся, що тимчасово ще трималося у волосяних цибулинах.
2. Медово-жовткова маска для волосся
Змішайте 2 чайні ложки меду, 2 жовтки і 2 чайні ложки реп’яхової олії. Суміш, що вийшла, втріть у шкіру голови, а через 40 хвилин змийте. Така маска ефективна при випаданні волосся і проти лупи. Робіть її раз у тиждень протягом 2-3 місяців.
3. Цибульна маска
Втріть у шкіру голови цибульний сік чи кашку. Через кілька годин голову вимийте.
4. Олійна маска
У шкіру голови щодня втирайте суміш з реп’яхової і касторової олії (по чайній ложці кожної) з лимонним чи березовим соком (2 чайні ложки). І незабаром до волосся повернеться блиск.
5. Маска з вершків
2 ст. л. вершків, 0,5 ч. л. олії з пророщеної пшениці і 2 ч. л. лимонного соку змішати і нанести на вологе волосся. Через 20 хвилин змити теплою водою.
Маски для сухого і нормального волосся
1. Маска для волосся з кефіру чи кисляку
Густо нанесіть суміш, м’якими рухами розітріть її у волосся і шкіру голови, після чого найкрийте голову плівкою і зверху утепліть рушником. Тримають цю маску 10-15 хвилин, після чого змивають водою.
2. Жовткова маска
Дуже корисна маска зі збитого жовтка і столової ложки рицинової олії. Нанесіть таку маску на волосся, а через 3 години ретельно вимийте голову.
Маски для жирного волосся
1. Медова маска
2 жовтки розітріть з 2 столовими ложками меду. Нанесіть суміш на корені волосся, масажуючи шкіру голови. Маску краще залишити на ніч, а вранці вимити голову.
2. Молочна маска
Перед миттям голови жирне волосся можна змазати звичайним кефіром чи кисляком. А через 15-20 хвилин після цього його помити.
Маски для волосся від лупи
1.Маска з жовтка
Перемішайте, збитий жовток і столову ложку рицинової олії. Нанесіть таку маску на волосся, а через 3 години ретельно вимийте голову.
2.Маска з кульбаби
Свіжі листи кульбаби, м’яти, горобини ретельно розітріть. Кашку нанесіть на шкіру голови і закутайте голову рушником. Потримаєте маску 40-45 хвилин, потім змийте теплою водою.
3.Маска з кропиви
100 г. кропиви проварити 30 хвилин у суміші з 0,5 л оцту і 0,5 л води. Мити волосся цим відваром (без мила) щодня протягом 10 днів.
4. Натуральний ополіскувач з пижми
1 ст. л. дикої горобини (пижмо) залити двома склянками окропу, залишити на 2 години. Процідити і використовувати для ополіскування волосся.
Маски, що сприяють росту волосся
1. Коньячно – цибульна маска
1 ст.л. коньяку
1 ч.л. лимонного соку
1 ст.л. меду
1 натерта на тертці цибулина
Нанести на волосся, через 30-60 хв змити теплою водою. Ця маска за досить рідка, вона може стікати з волосся, а тому краще наносити її тоді, коли ти збираєшся поніжитися в теплій ванні.
2. Маска з берези
1 столову ложку листків берези залити склянкою окропу, залишити на 2 години. Процідити, втирати в шкіру голови після миття волосся. Не змивати!
3. Маска з розмарину
2 чайні ложки розмарину проварити 5 хвилин у склянці окропу. Процідити, втирати в шкіру голови після миття волосся. Не змивати! Курс – 2 місяці.
4. Маска з листів плюща
1 столову ложку листів плюща проварити 10 хвилин у 0,5 л. води. Охолодити, процідити. Щодня втирати в шкіру голови. Не змивати! Курс – 1 місяць.
5. Складна, але ДУЖЕ ефективна
Цю маску варто робити курсами – 10 процедур 1 раз в 3 дні, потім 2 місяці перерви, і знову повторення курсу. Чим довше повторюєте, тим краще результат. Починати курс треба у період молодого місяця.
Отже, змішуються :
1 яєчний жовток,
1 столова ложка дріжджів (у брикетах, а не порошках),
1 столова ложка відвару якої-небудь трави (для блондинок – ромашка, для брюнеток – резеда, звіробій, кора дуба, можна іншу).
Поставити в тепле місце, наприклад, у кухоль з теплою водою, і протримати там на менш години, щоб дріжджі підійшли.
Додати 1 столову ложку реп’яхової олії (чи половину реп’яхової, половину кедрової) і 10-15 краплель ароматичних олій (іланг-іланг, лепеха, грейпфрут, якщо є лупа – розмарин, для жирного волосся – шавлія).
Змішати.
У теплому вигляді нанести на волосся, починаючи від коренів. Накрити поліетиленом, зверху рушником і 30-40 хвилин знаходитися в теплі (добре робити коли лежиш у ванній). Змити.