6°

Нотатки пані: небезпечні народні засоби при лікуванні ГРВІ у дітей

Трав’яні чаї і настої

Використовувати їх при лікуванні дітей ні в якому разі не можна без консультації з лікарем. Багато трав можуть викликати у дитини алергію або індивідуальну непереносимість, а деякі категорично протипоказані дітям у віці до 3 років або навіть в більш старшому віці.

Інгаляція над вареною картоплею або трав’яним відваром

Температуру пари під час таких інгаляцій практично неможливо контролювати, тому існує ризик виникнення опіків слизових дихальних шляхів. Крім того, вдихання гарячої пари призводить до розширення судин і, як наслідок, до посилення набряку слизової носа.

Розтирання спиртом і оцетом для зниження температури тіла

Цей спосіб використовувати категорично заборонено! Ніжна шкіра дитини швидко вбирає спирт і оцет, і такі розтирання можуть привести до серйозної інтоксикації. Крім того, оцет може травмувати верхній шар епідермісу, особливо якщо є мікропошкодження. Також багато батьків не знають, що всі ліки на основі парацетамолу в поєднанні з етиловим спиртом утворюють гепатотоксичні речовини, смертельно небезпечні не тільки для дітей, а й для дорослих.

Ванночки для ніг з гірчицею

Існує думка, що всі теплові процедури, розпочаті вже після розвитку захворювання, ніяк не можуть вплинути на перебіг хвороби. Крім того, різке охолодження після термічних процедур може ускладнити перебіг хвороби замість його полегшення.

Медичні банки

Цей метод може бути надзвичайно небезпечним. По-перше, існує ризик виникнення опіків і пошкодження шкіри від сильного вакуумного впливу. По-друге, приплив крові до легень може викликати утруднення дихання і в деяких випадках навіть пневмоторакс, тобто розрив легеневої тканини.

Часник і цибуля

Ці рослини мають надзвичайно корисні бактерицидні властивості, однак при необережному застосуванні можуть принести шкоду. Категорично не можна використовувати краплі з цибульного або часникового соку, а також вкладати в ніс шматочки цибулі і часнику: краплі можуть викликати сильний опік слизової, а шматочки можуть викликати аспірацію – проникнення в дихальні шляхи при вдиху.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp