Нотатки пані: що не можна робити на Медовий Спас та як зібрати букет «Маковійчик» ⇒ Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
13-08-2017  11:28
Нотатки пані: що не можна робити на Медовий Спас та як зібрати букет «Маковійчик»

 

Сьогодні ми розповімо про:

– що не можна робити на Медовий Спас;

-як зібрати букет «Маковійчик»;

 

пані Інна

14 серпня — церковне свято Маковія, а це означає, що є певні заборони, які в цей день потрібно строго дотримуватися. Ми зібрали головні  заборони на Медовий Спас 2017.

 

  • На Медовий Спас закінчується літо, тому 14 серпня не можна купатися, як і на Ільїн день, так як можна потонути або захворіти. По логічних міркувань, ночі вже ставали прохолодними, тому вода починала «цвісти», що могло викликати різні хвороби.
  • У цей день починається суворий Успенський піст, тому потрібно дотримуватися правил харчування.
  • На Маковія не можна в цей день голосно говорити, гучно святкувати, так як бджоли погано реагують (а в цей же день збирали мед).
  • На Маковія не можна сваритися, лаятися або бажати комусь зла, інакше негатив повернеться бумерангом.
  • В цей день не можна працювати і прибирати в будинку: такі справи краще завершити напередодні.

Як зібрати букет «Маковійчик»

На Медовий спас прийнято ходити в церкву з «маковійчиком» – букетом, який ви збираєте своїми руками. Кожна квітка в ньому має особливе значення, тому люди вірять, що букет на Маковія принесе їх родині здоров’я, благополуччя і подбає про процвітання господарства.

Компонувати букет на Маковія своїми руками – це важлива традиція наших предків, які вірили, що без нього не буде квітнути господарство. Тому в букети, які називають «маковійчики», збирали як можна більше квітів, які ростуть на наших землях.

Всі квіти повинні бути вирощені у нас і знайомі кожному з дитинства. Не варто додавати в «маковійчик» красиві імпортні квіти, які нібито прикрасять композицію – це неправильно. Нехай квітів буде менше, зате всі вони виросли на рідній землі. Вважається, що кожен букет на Маковія необхідно покласти стиглу головку маку.

З яких квітів можна зробити «маковійчики»: достиглі голівки маку, айстри, жоржини, чорнобривці, барвінок, гвоздики, деревій, володушка, м`ята, базилік, чебрець, любисток, полин.

Якщо у Вас є цікаві ідеї та теми для рубрики “Нотатки пані”, залишайте коментарі у Фейсбук з позначкою #Нотатки_пані. 

Мета:


Читайте також:12C°
9м/с