11°

Нотатки пані: типові помилки в жіночій кар’єрі – як їх уникнути

Всі давно звикли бачити жінок у різних сферах життя, в тому числі і на високих керівних посадах. Однак є дами, які з молодих років успішно просуваються службовими сходами, а є й такі, які до пенсії є тільки хорошими виконавцями. Чому в одних професійне зростання швидке, а у інших повільне, а то і зовсім відсутнє? Поговоримо про типові помилки в жіночій кар’єрі. Кар’єрне зростання багато в чому залежить від того, як співробітник позиціонує себе. Те, як колеги та керівники сприймають вас, залежить від вас самих. Жінкам не завжди вдається показати себе сильними і здатними до управління. Яких помилок слід уникати?

Найпоширеніші помилки бізнес-леді

1) Бажання бути для всіх хорошою

Справжня жінка завжди дбає про інших, вона мила й поступлива, до всіх поспішає на допомогу, робить добро. Саме цьому вчили її мама з татом. Саме це і заважає їй будувати кар’єру. Не прагніть зберігати хороші стосунки з усіма. Можна навести безліч прикладів, коли жінки допомагають колегам по роботі на шкоду собі, а на посаді чомусь підвищують цих самих колег. Як не підмінити співробітницю, у якої захворіла дитина? Як не затриматись ввечері в офісі, якщо хтось попросив допомогти із звітом? Не витрачайте багато особистого часу на вирішення не важливих для вас питань, краще зробіть ту роботу, яку начальство зможе оцінити.

2) Невміння говорити «ні»

Погоджуватися на всі запропоновані завдання, прагнення робити все, що попросять, створить про мене враження як про працелюбну співробітницю –  так думають багато жінок на початку своєї кар’єри, і незабаром розуміють, що помилялися. Співробітник, який в будь-який час готовий взятися за роботу, для начальства цінний тільки тим, що в будь-який час на нього можна звалити всі термінові завдання, які з якихось причин своєчасно не виконані. Запам’ятайте: аргументована відмова від виконання завдання, яке не входить у ваші обов’язки, буде сприйнята як належне і не позначиться негативно на вашій кар’єрі.  Якщо ви вже досягли якихось висот у кар’єрі і керуєте нехай, навіть, невеликою групою співробітників, вам потрібно відразу ж навчитися відрізняти справи, які вимагають вашої участі, від справ, які можна доручити іншим людям.

3) Сумніви і вагання

Чи часто ви відкрито висловлюєте невдоволення умовами праці? А чи уточнюєте  завдання? Чи вносите пропозиції щодо їх корекції, якщо бачите в цьому необхідність? Як правило, жінки рідко висловлюють свою думку, принаймні, відразу. Причина, мабуть, у тому, що дівчаток і хлопчиків виховують по-різному. Тому жінки набагато скромніші (невпевненіші). Адже вони з дитинства взяли за правило те, що свою думку краще залишити при собі, щоб не дай Бог, не образити кого-небудь. А тим часом більш розторопні колеги обох статей просуваються по кар’єрних сходах. Хочете і ви забратися вище? Тоді не соромтеся висловлювати свою думку.

4) Нехтування мовою тіла

Деякі жінки знають, що говорять, але зовсім не стежать за своїми жестами та мімікою, а часом дозволяють собі такі фрази, які можуть поставити хрест на успішній кар’єрі. Якщо навіть ви висококваліфікований фахівець, у вас хороша мова, і при цьому жести і міміка видають слабкість і нерішучість, ви можете не розраховувати на більш високу посаду.

Працюйте над собою. Слідкуйте за невербальними знаками спілкування, особливо при розмові з керівником. Для зчитування вашої невпевненості необов’язково бути психологом, достатньо мати певний життєвий досвід або злегка розвинену інтуїцію.

Які слова і жести небезпечні для вашої кар’єри?

Занадто часте використання слів –  «вибачте», «мені здається», «я не впевнена, але».

Зволікання з відповіддю.

Кілька відповідей на одне запитання. У цьому випадку той, хто задав питання, вибирає зручну для себе відповідь.  Чи зручний він для вашої кар’єри? Швидше, ні, ніж так.

«Я як би провідний спеціаліст»,«Я намагаюся працювати над …» – про подібні формулюваннях взагалі забудьте. Нічого, крім шкоди вашій кар’єрі, вони не принесуть. Хоча ні, ще й цілком закономірні сумніви інших співробітників у вашій компетентності.

Опускання очей,  посмішка людини, яка в чомусь винна, недоречне хихикання, тремтіння голосу, розтягування слів, опущені плечі або нахил голови – все це сигнали, які ви посилаєте оточуючим і тим самим демонструєте свою невпевненість. Хочете просуватися кар’єрними сходами? Позбавтеся від усього цього!

5) Занадто багато емоцій

Звичайно, почуття треба цінувати, але недоречно демонструвати їх в діловому середовищі. Багато жінок  бояться влади (адже дівчаток з дитинства вчать бути слабкими – такі гендерні стереотипи). Вони не можуть наважитися на просування по кар’єрних сходах, оскільки вважають себе занадто прив’язаними до колективу. Потрібно знаходити сили для значущих у вашій кар’єрі кроків, інакше ви залишитеся на одному рівні. Жіночність і чуттєвість залиште для сім’ї, на роботі вам потрібні рішучість і професіоналізм.
Пам’ятайте і про те, що робоче середовище – не місце для обговорення ваших особистих тем. Постарайтеся звести спілкування про своє життя до мінімуму. Пліткувати про особисте життя колег теж не варто, якщо хочете, щоб вас поважали в колективі.

6) Повна відсутність лояльності

Приймайте будь-які зміни без особливого невдоволення. Звичайно, свою думку висловити можна і потрібно, але не варто сильно нервувати, якщо мова не йде про зменшення зарплати або подовженні робочого дня. Намагайтеся бути лояльною до строгості, дрес-коду у вашому офісі, термінами здачі проектів, правилам поведінки.

7) Зайвий страх щодо помилок

Боїтеся помилятися? Значить, вам чужий розумний ризик. А хто не ризикує, той, як відомо, не п’є шампанського. Будь-які помилки розглядайте як можливість самовдосконалення. Якщо ви допустили помилку в роботі, не чекайте, поки вас припруть до стіни, влаштують допит з пристрастю і змусять зізнатися. Краще самі скажіть про все керівництву і тут же поясніть, як ви збираєтеся виправити дану помилку і як можна уникнути подібного в майбутньому. Не бійтеся помилок. Адже не помиляється тільки той, хто нічого не робить.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp