Нотатки пані: відносини з чоловіком після пологів – 4 головні поради молодим мамам
Сьогодні ми розкажемо про:
-перші проблеми в стосунках, які виникають після народження у родині первістка
Спочатку погана новина: у перший рік після народження малюка практично кожна пара стикається з більш менш серйозною сімейною кризою. Тут має занчення і фізичне навантаження, яке виросло в рази, і безсонні ночі, і емоційне напруження, і гормональні перепади… Але є і хороша новина: кризу можна не тільки пережити, але і повернути на користь сім’ї. Правда, основну частину роботи доведеться виконати молодій мамі. Просто тому, що психіка жінок від природи більш пластична.
Хоча кожна сім’я «нещасна по-своєму», багато проблем молодого подружжя універсальні – на них скаржаться психологам більшість тих, хто недавно стали мамами.
Скарга № 1
«Кручусь весь день, уже падаю від втоми! А чоловік ніби не розуміє, думає, що я з дитиною сиджу»…
Чому він так себе поводить?
Бо він справді цього не розуміє. Він-то бачить спадкоємця від сили годину-дві на день і, як правило, сплячим. Тому, щиро дивується, чого це дружина примудрилася так втомитися? Крім того, чоловіки терпіти не можуть з’ясовувати стосунки. Тому, якщо прохання про допомогу висловлюється ображеним чи роздратованим голосом, так ще й з підтекстом «міг би й сам здогадатися», чоловік швидше віддасть перевагу якомога рідше бувати вдома, ніж вислуховувати це.
Робота над помилками
Навчіться всі свої прохання висловлювати доброзичливо і, головне, зрозуміло. Налаштований на конкретний результат чоловік просто не зрозуміє призову: «Ну допоможи ж мені хоч чимось!» Зате напевно впорається з цілою горою справ у вигляді списку.
Правильно розставте пріоритети. Що вам важливіше – ідеальний порядок в будинку або хороші стосунки з чоловіком? Коли ви дасте відповідь собі на це питання, бажання «по справедливості» навантажити чоловіка пропаде саме.
Домовтеся з чоловіком про допомогу за принципом “допомагаючи, замінюй”. Тобто, якщо він тримає напоготові рушник, поки ви вкутали малюка, це не допомога. Допомога – це коли він купає малюка сам, відпустивши вас на ці короткі 15 хвилин зайнятися собою. Так ви зможете швидше відновитися.
Скарга № 2
«Він став якимось прискіпливим…»
Чому він так себе поводить?
Якщо чоловік прискіпується до вас по дрібницях, це означає, що або він ревнує, або йому елементарно не вистачає сексу. Через це проходять багато молодих батьків: чоловік перший час відчуває себе зайвим. Особливо, якщо мама всю свою увагу сконцентрувала на вивченні поз для годування, геть забувши про всі інші пози, придумані людством.
Робота над помилками
Навіть, якщо вечорами ви падаєте, як зрубане дерево, і на секс рішуче немає сил, обов’язково обійміть чоловіка, скажіть йому який він улюблений і чудовий, як вашому малюкові пощастило з батьком і т. п. Повірте, це зовсім не мало.
Спокійно ставтеся до “татових ревнощів”. Це скоро пройде. Ваш чоловік зараз переживає «стрес батьківства». При цьому він не може, як ви, поскаржитися і поплакати: чоловік все-таки.
Попросіть бабусь відпустити вас у кіно. Проведіть дорогоцінний час наодинці. У готельному номері або на дачі, неважливо де, головне, що ви змінили обстановку і не будете напружено вслухатися, чи не пролунає за стінкою найпрекрасніший на світі звук:«агу-у-у».
Скарга № 3
«Памперс не може замінити, ні суміш приготувати!»
Чому він так себе поводить?
Чоловікові дуже важливо відчувати себе головою сім’ї. Але після народження малюка йому часом здається, що його… відсунули вбік. Про «дитячі» питання молода дружина воліє радитися не з ним, а зі своєю мамою. Голові родини відводиться роль хлопчика на побігеньках: принеси-віднеси, збігай в магазин. Найбільш прикро почути: «Відійди, ти все одно не вмієш!», «Обережніше, зараз впустиш!». Звідси ревнощі і ображене самолюбство.
Робота над помилками
Не піддавайтеся спокусі в перші, найскладніші місяці після пологів запросити до себе «ненадовго пожити» маму (це, зрозуміло, не стосується пар, які спочатку жили разом з батьками). Нехай краще вона приходить допомогти на кілька годин на день, поки чоловік на роботі. Інакше волею-неволею мама стане вам ближче, ніж чоловік. А він неминуче відчує себе зайвим і слухняно самоусунеться.
Всі доленосні рішення приймайте разом з чоловіком. Все-таки ця дитина – мамина і татова, а не мамина і бабусина.
Не варто кожен раз робити чоловікові зауваження, якщо, з вашої точки зору, він порається з маленьким не дуже вправно. «Навпаки, постійно підкреслюйте, який він незамінний, – радить психолог. – Наприклад, з татом купання обходиться без сліз. З більшою охотою ми робимо те, що у нас добре виходить».
Скарга № 4
«Приходить з роботи, мовчки їсть, дивиться футбол. А мені так хочеться з ним поговорити…. »
Чому він так себе поводить?
Просто він вже наговорився. З клієнтами, начальником, а ще з якимось хлопцем, який підрізав його на дорозі. Якщо ви, сидячи з малюком, відчуваєте брак соціальних контактів, то у нього їх надлишок. Вдома добувачеві хочеться, щоб його просто обійняли, погладили і дали відпочити.
Робота над помилками
Чоловік не повинен бути єдиним співрозмовником та емоційною «батареєю». Знайомтеся з іншими мамами, спілкуйтеся у цікавих вам інтернет-спільнотах. Привертають цікавість ті, хто навіть у декретній відпустці живе не тільки турботами про сім’ю, а й своїми власними інтересами і планами.
Подумайте і запишіть, які плюси дає вам сьогоднішнє становище. У вас чудова можливість, прогулюючись в парку з возиком, підтягнути англійську, прочитати книги по своїй спеціальності і, навіть, заочно повчитися на курсах.
Спілкування – це добре, коли воно спонтанне. “Не намагайтеся вбудувати його в розпорядок дня: малюка поклала, вечерю на стіл поставила, тепер давай про життя поговоримо…” Краще створіть привід – наприклад, запишіть на касету футбольний матч, який пропустив чоловік. Чим не тема для бесіди?
Можливо, щоб привернути увагу чоловіка, вам потрібно більш активно і уважно стежити за своєю зовнішністю. Підтяжка повік, ліпосакція й інші косметологічні операції, напевно будуть зайві, але от завжди охайний вигляд і гарний настрій при зустрічі чоловіка – допоможе вам.