Нотатки пані: значення жінок у політиці України та жінки- політики Рівненщини ⇒ Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
22-08-2017  11:30
Нотатки пані: значення жінок у політиці України та жінки- політики Рівненщини

 

Сьогодні ми розповімо про:

-значення жінок у політиці України;

-жінки- політики Рівненщини.

пані Інна

Про жінок люблять говорити все, а от про їхні права та особливості існування на тлі чоловічого населення – мало хто. Так, словосполучення «жінка і політика» викликає у багатьох бурхливу негативну реакцію. Адже в багатьох головах міцно вкоренилася думка, що місце жінки на кухні.

Проте варто зауважити, що роль жінок у сучасному суспільстві постійно зростає. У всіх країнах світу неухильно збільшується їх питома вага в економіці, політиці, культурі, суспільному житті. Політика стає все більш поширеною професією і важливим видом діяльності, які залучають все більшу кількість людей до свого кола. Природно, що жінки вибирають політичну діяльність, оскільки мають відповідну освіту, знання, амбіції, бажання реалізувати свої можливості на складному політичному поприщі. А якщо політиком стає чоловік, то неминуче його дружина так чи інакше залучена в політичну діяльність, буваючи на прийомах, спостерігаючи за діяльністю чоловіка, допомагаючи йому в тих справах, в яких вона може надати допомогу.

Ступінь залучення жінок до політичної активності та доступу до прийняття рішень може розглядатись як ключовий показник ґендерної рівності суспільства. Ґендерна ріність у прийнятті рішень має розглядатись з точки зору того, чи знаходяться жінки на посадах, обіймаючи які, можна ухвалювати рішення або впливати на їхнє ухвалення нарівні з чоловіками,а також полягає зовсім не в ототожненні жінки з чоловіком і не в нівелюванні особливостями їх приналежності до статі, а навпаки – в балансі чоловічого і жіночого у їх виявах. Саме тому для законотворчого процесу настільки важливим є здорове співвідношення чоловіків та жінок в органах влади, зокрема – у парламенті.

В 1991 році у Верховній Раді України I скликання було всього 13 жінок, що становило 2,7% від загальної кількості народних обранців. У 2017 році ця цифра зросла до 12,5% представниці прекрасної статі. Однак до загальноєвропейського показника ще далеко. Адже в середньому по Європі показник участі жінок у політиці складає 30 %.

Вашій увазі представлені жінки – політики Рівного:

ВО «Батьківщина» –  Кульчинська Галина

ВО «Свобода» – Іванова Анна

«Об`єднання «Самопоміч» – Пилипчук Ірина, Чирак Людмила

БПП «Солідарність» – Тимощук Тамара, Туровська Людмила

«УКРОП» –  Криж Ольга

«Громадський контроль» – Романюк Любов, Чубай Тетяна

 

Якщо Ви маєте цікаві ідеї та теми для рубрики “Нотатки пані”, залишайте коментарі й Фейсбуці з позначкою #Нотатки_пані. 

Мета:


Читайте також:16C°
7м/с