27°

Новий мурал створили в Острозі (ФОТО)

Мурал в Острозі
Фото надані Анастасією Драчук

Новий мурал з’явився на початку минулого тижня в Острозі. Створили його на вулиці Полярній біля нового дитячого майданчика, який встановили ініціативні мешканці цього району міста.

Мурал став одним з трьох об’єктів, над якими працювали волонтери табору «Будуємо Україну разом», який тривав з 6 по 15 жовтня. Всього 35 осіб з понад десяти областей України облаштовували культурний простір в Острозі.

Як розповіла місцева координаторка волонтерського табору «Будуємо Україну Разом», членкиня Молодіжної ради Острога, керівниця Туристично-інформаційного центру Острога Анастасія Драчук, локацію обирали за ініціативою самих мешканців району.

Також цією вулицею щодня проходять сотні студентів по дорозі в університет. Сподіваємось, мурал слугуватиме своєрідним нагадуванням, в якому прекрасному місті ми живемо, – зазначила Анастасія Драчук.

Зображення муралу має декілька елементів. І значення кожного з них пояснила авторка малюнку художниця Олександра Босак. Дівчина символізує жителів Острога, які працюють над удосконаленням рідного міста.

Промінь від молодого місяця символізує просвітництво, адже Острог – освітнє місто з давнини. Також він символізує упорядкованість думок, що зазвичай приходить у вечірній час, спокій та затишок. Саме тому дівчина (а вона символізує жителів Острога) має спокійний вираз обличчя, усвідомлений погляд. І місто в волоссі – то бережливе ставлення до місця, де людина живе, бажання покращувати та відбудовувати старе (замок, синагога), будувати нове (бібліотека). Старий дуб з розвиненим кореневищем символізує довголіття, давнє походження міста. Птах із дубовим листочком у дзьобі, прототипом якого став голуб миру, – це побажання мирного неба цьому краю. І, звісно ж, я не могла не помітити великої кількості безпритульних тварин, тому тут є собака, але я знаю, що в Острозі багато добрих людей, які займаються ними, і всі собачки та котики завжди нагодовані, – розповіла Олександра.

Джерело: 0362.ua


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp