26°

Новий рік та Різдво 2022: чого чекати рівнянам (ФОТО)

У Рівному вже розпочали підготовку до святкування новорічно-різдвяних свят 2022.

Зокрема, керівники управлінь, міські депутати та активісти вивчають питання, якою буде ялинка на головній площі міста.

Штучна ялинка служитиме близько 5 років і коштує дорого, звичайна з лісу – дешева, але вона подобається не усім, тож ймовірно на майдані Незалежності встановлять ялинку, яка матиме металеву конструкцію і складатиметься з сотень маленьких дерев.

Депутатка Рівнеради і відома екоактивістка Оксана Майборода, пропонує висадити живе дерево, типу пересадити вже велику 15-метрову ялинку, або взагалі святкувати без новорічного дерева.

Мовляв, торік місту у рази дешевше коштувало декорування головної площі, коли використали вже ті дерева, які вже там ростуть.

Поки технічні і фінансові можливості вивчають, точно відомо, що святкуватимуть рівняни цілий місяць, говорить начальниця управління культури і туризму Наталія Лозовська.

Святкування Нового року та Різдва у Рівному буде з 19 грудня до 19 січня.

Я думаю, що воно буде максимально яскраве попри бюджет і наші можливості. Але ми зробимо гідне свято для рівнян, вкладаючи серце, душу і професіоналізм.

Можливо навіть буде святковий салют опівночі. Але це не організовуватиме наше управління.

Зробимо все, аби рівняни не їхали в інші міста за видовищами.

Відомо, що особливу увагу приділять святкуванню Різдва, аби підтримувати українські традиції, а ярмарок, де буде понад 30 однакових будиночків можливо, перенесуть на так званий Бродвей – Чайчину алею.

Такі б будиночки могли б використовувати і на День Незалежності, День міста та інші заходи.

Їх можна було б встановлювати у різних локаціях.

Щодо різдвяного ярмарку на Бродвеї є важливі технічні тонкощі. Депутатка Рівнеради Олена Нездюр зауважила, що перш за все треба подбати за безпеку і прокласти електромережі в землі, аби ніхто не постраждав під час неякісного підключення електроенергії до будиночків.

Тож, ймовірно, зробити це не встигнуть до грудня.

Проти Олена Нездюр і штучної ялинки, каже, що 3,5 млн грн можна використати продуктивніше. Загалом встановлення звичайної лісової ялинки, її декорація та демонтаж щороку обходилося понад 300 тис грн. А на штучній треба все одно щороку змінювати ілюмінації.

Наразі над концепцією свята ще працюють і рахують скільки це коштуватиме місту.

Джерело: Радіо Трек