16°

Нових носіїв менінгококової інфекції серед учнів 23 школи цього тижня не знайшли

Про це сьогодні повідомили у ДУ “Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України”.

У зв’язку з випадком менінгококової інфекції, що стався в ЗОШ №23 м.Рівне фахівці обстежили  617 осіб, 4 з яких виявились носіями.  Станом на 23 листопада з 536 обстежених (493 дитини та 43 дорослих), опрацьовані зразки від 245 осіб, усі результати від’ємні.

Довідково:
Захворюваність на менінгококову інфекцію зростає у холодну пору року і як всі сезонні хвороби, менінгококова інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Вона може уражати, як дітей, так і дорослих, але частіше хворіють діти до 5 років.
Інколи захворювання стартує стрімко і перебігає дуже агресивно, розвивається настільки швидко, що може забрати життя дитини чи дорослого буквально за кілька годин, особливо блискавична форма хвороби – менінгококцемія. У такому випадку від різкого підвищення температури, висипань — аж до ураження головного мозку, цілого організму, сильної інтоксикації і загибелі хворого — може минути лише одна доба.

Щеплення для профілактики менінгококової інфекції в Україні не входить до Календаря профілактичних щеплень, як обов’язкове, а належить до рекомендованих. Тому вакцина проти менінгококової інфекції не закуповується за гроші з державного бюджету. Вакцина проти менінгококової інфекції “Менактра” зареєстрована в Україні та при бажанні громадян може бути придбана самостійно.
В Україні реєструються випадки менінгококової інфекції серед населення викликані Neisseria meningitidis серотипом В, який є основним етіологічним фактором менінгококової інфекції на Рівненщині. 
Для специфічної профілактики існує вакцина “Бексеро” (Bexsero) компанії GSK: випущена вперше у 2014 році, але в Україні вона не зареєстрована протягом останніх років. Схема введення “Бексеро” в будь-якому віці включає мінімум два введення. Аби провести цю вакцинацію доведеться їхати за кордон. Наприклад, сусідня Польща надає таку послугу без проблем. В Україні на приватному ринку є зареєстрована чотиривалентна вакцина “Менактра” (виробника Санофі Пастер Інк., США), призначена для активної імунізації проти менінгококової інфекції, спричиненої Neisseria meningitidis серогруп А, С, Y і W-135 в осіб віком від 9 місяців до 55 років. Рекомендована для контролю за спалахами менінгококової інфекції в ендемічних регіонах. Схема вакцинації: для дітей від 9 до 23 місяців – вводять 2 дози по 0,5 мл з інтервалом не менше 3 місяців. Від 2 до 55 років – одноразово. Імунітет формується до 10 дня та утримується протягом 3-5 років.