25°

Окуповані села Херсонщини стрімко порожніють

Окуповані села лівобережної Херсонщини порожніють. Жителі тікають від російської окупації, а ті, хто залишився, живуть у страху та непевності.

За словами міського голови Нової Каховки Володимира Коваленка, у село Корсунка після його затоплення майже ніхто не повернувся. Також там, за його словами, велика кількість розбитої російської техніки.

У окупованій Олешківській громаді, за словами керівниці МВА Ольги Гасаненко, на початку повномасштабного вторгнення Росії проживало майже 40 тисяч людей. Наразі, за дуже умовними підрахунками, там залишилося не більше 9 тисяч.

«Люди їдуть, бо бояться. Вони не хочуть жити під окупацією, де немає ніяких прав і свобод, де їх можуть примусово мобілізувати до російської армії», – каже Гасаненко.

За її словами, у громаді багато населених пунктів, які зруйновані російськими обстрілами. Люди, які залишилися, живуть у підвалах та бомбосховищах.

«У багатьох селах немає газу, світла, води. Люди готують на вогнищі, а воду набирають у колодязях», – розповідає Гасаненко.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp