3°

Третяк провалив роботу комунальних служб Рівного за два місяці керівництва містом

Підготовка комунальних служб Рівного до негоди провалилася з тріском. Транспорт у місті практично зупинився, прибиральної техніки не вистачає, тисячі рівнян зіткнулися з проблемами: на роботу доїхати чи просто дійти додому – однаково складно.

Рівненський міський голова Олександр Третяк
Рівненський міський голова Олександр Третяк

Рівняни стикаються із заметами на дорогах, автомобілі на виїздах з вулиць застряють у снігу, а комунальної снігоочисної техніки практично не видно, за винятком окремих вулиць. Звичайне явище, якщо у користуванні комунальних служб міста із чвертьмільйонним населенням всього три десятки одиниць спецтехніки, про залучення яких повідомили у міській раді сьогодні, та близько сотні комунальників та волонтерів. А вчора техніки на вулицях було всього 17 одиниць.

Олександр Третяк та учасники клубу 4х4
Олександр Третяк та учасники клубу 4х4

Зауважимо, що за допомогою з прибиранням снігу міській владі довелося навіть звернутися до нацгвардії та військових.

Загалом упродовж вівторка 9 лютого, з 6-ї до 10-ї години ранку, практично на всіх дорогах Рівного утворювалися автомобільні затори та тягучки, в центрі рух максимально уповільнено, по всьому місту сталося декілька серйозних ДТП та багато дрібних, введено ряд обмежень щодо руху транспорту, зокрема навчального, існує можливість подальших обмежень для вантажівок, про що заявив головний патрульний міста Сергій Мерчук.

Нерозчищені від 20-30-40-сантиметрових заметів тротуари та пішохідні переходи упродовж усього ранку взагалі призводили до того, що автомобілі вимушено зупинялися на виїздах та перехрестях через пішоходів і просто застрявали в снігу. Навіть “швидкі” не завжди можуть вчасно дістатися до пацієнтів або завезти хворих до лікарні – про подібні випадки сьогодні вже повідомляли у місцевих ЗМІ.

Не допомогли підготуватися до негоди і термінові наради з комісією ТЕБ та НС.

Нарада комісії ТЕБ та НС за участю Олександра Третяка
Нарада комісії ТЕБ та НС за участю Олександра Третяка

“Хто винен?” і “Що робити?” – два класичні запитання до новообраної міської влади, які у даній ситуації відразу спадають на думку. Власне, обидва питання слід адресувати Рівненському міському голові Олександру Третяку та його молодій команді з ряду причин.

Саме Третяк провів кадрові зміни в керівництві ключових комунальних служб. Саме він звільнив досвідченого керівника МіськШЕУ Віктора Климука. Саме міський голова провів “рокіровку” керівників в управліннях ЖКГ та транспорту.

Володимир Пилипчук, новий керівник УЖКГ Рівного, до слова, збирався вночі залучати до прибирання приватну техніку. Але зранку місто все одно було вкрите снігом.

Заява Володимира Пилипчука. Колаж - Рівне.Суспільне
Заява Володимира Пилипчука. Колаж – Рівне.Суспільне

Олександр Третяк та міські чиновники, очевидно, вирішили, що за допомогою гучних заяв, селфі та відео-роликів зможуть побороти негоду, а де не впораються комунальники – там рівняни самі поприбирають вулиці від снігу. Останній посил, звичайно, позитивний, проте для чого тоді рівнянам платити таким керівникам зарплати?

Тут варто згадати про зарплатню новообраного мера Третяка – майже 40 тис. грн. Це – включно з премією у 150% до посадового окладу “за заслуги”, які, як бачимо, він отримав із занадто щедрим авансом.

Для порівняння. Львівський міський голова отримує в середньому 46 тисяч гривень на місяць, а у Львові на сьогодні задіяно 137 одиниць спецтехніки та близько 1300 комунальників.

Підсумки роботи новообраного мера на посаді невтішні: Олександр Третяк провалив роботу комунальних служб Рівного всього за два місяці на посаді Рівненського міського голови. Цікаво, які ще кадрові рішення та провали чекають на рівнян упродовж його каденції.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp