3°

Олександрійська сільська рада та ГО «Стратегії розвитку громад» провели спільну стратегічну сесію

Сьогодні, 13 травня, у приміщенні Олександрійського будинку культури відбулася зустріч депутатів Олександрійської територіальної громади та представників громадської організації «Стратегії розвитку громад», з якою політична партія «Слуга Народу» підписала меморандум про співпрацю.

Зустрічі очільників і представників територіальних громад проводяться у форматі тренінгів. За вісім годин інтенсивного мозкового штурму відбувається напрацювання ідей по стратегічному розвитку та баченню громади.

В приміщенні будинку культури (с. Олександрія) зібралися керівники селищної ради та місцевий депутатський корпус, який був представлений переважно освітянами. Вже протягом першої години сесії депутати, які розділилися на п’ять груп, склали список найбільш болючих проблем. Зокрема, представники громади говорили про недостатнє фінансування усіх сфер, відтік з сіл молоді, незацікавленість інвесторів, відсутність робочих місць, пасивність місцевих жителів, погані дороги, неможливість розвивати зелений туризм, погане транспортне сполучення, проблеми з екологією, занедбані стадіони тощо.

Всі напрацьовані під час сесії матеріали послугують базисом для подальшої розробки стратегії розвитку Олександрійської територіальної громади та ляжуть в основу майбутніх проектів.

Голова Олександрійської ОТГ Олександр Гуц впевнений, що ця сесія стане певним поштовхом для розвитку громади.

Голова Олександрійської територіальної громади Олександр Гуц

«Стратегічне планування розвитку існувало і раніше, але його переважно застосовували в великих містах», – говорить Олександр Гуц. «Сьогодні це вже стало актуально і для спроможних територіальних громад, у яких зовсім немає досвіду такого планування. Ми, звичайно, можемо самостійно визначати своє майбутнє, але допомога фахівців, які вже мають досвід використання сучасних методик, точно не буде зайвою. Громадська організація «Стратегії розвитку громад» пропонує повний комплекс аналітичних, стратегічних, проектних розробок та напрацювань для розвитку нашої спроможності. Це пілотний проект, і ми одна з перших громад, яка приймає у ньому участь. З нами діляться найкращими практиками та досвідом не тільки України, але й інших європейських країн. Розробка метрик, аналіз бюджету, аудит комунальної власності – це все нові сфери діяльності для нас. Але головне те, що у нашої громади є чітке розуміння важливості визначення пріоритетних напрямків розвитку на найближчі роки».

Активну участь у тренінгу приймали депутат Рівненської обласної ради Олег Стратюк та голова депутатської фракції партії «Слуга Народу» в Рівненській районній раді Василь Жабчик.

Депутат Рівненської обласної ради Олег Стратюк

«На об’єднані громади сьогодні покладається величезна відповідальність. Тут вам і освіта, і медицина, і соціальна сфера, і культура. І такі заходи можуть суттєво спростити життя мешканців громад», – ділиться своїми враженнями Олег Стратюк. «Не мати стратегії розвитку – це ніби намагатися завести авто без двигуна. В Європі вже давно реалізація будь-якого муніципального проекту неможлива без чіткого плану. Інвестор зацікавлений заходити лише у ті громади, які чітко бачать своє майбутнє, мають сталий план та прагнуть чогось досягнути».

Василь Жабчик вважає, що розробка стратегії розвитку – це завдання громади. Але наголошує на тому, що мешканці можуть застосовувати не суто управлінський чи експертний підхід у розробці цього важливого документа, але й метод партнерства.

Депутат Рівненської районної ради Василь Жабчик

«Сьогодні я відчув переваги партнерського методу, коли до процесу розробки стратегії залучені представники різних сфер господарювання: медики, освітяни, бізнесмени, працівники комунальної сфери і прості громадяни», – розповідає Василь Жабчик. «Чесно кажучи, багато хто думає, що територіальні громади покинуті державою напризволяще. Адже в реалізації різних проектів вони можуть розраховувати лише на власні сили. Але не потрібно забувати про те, що існують і інші джерела фінансування. Це обласні та державні бюджети, субвенції і підтримка ДФРР, гранти і кошти донорів. Тому громада має завчасно спланувати своє майбутнє, розставити пріоритети та впевнено крокувати у майбутнє».

Нагадаємо, що в минулому році Кабінет міністрів ухвалив проект постанови про затвердження державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки. Його пріоритетними напрямками є територіальна згуртованість, економічний розвиток окремих територій та регіонів, людський розвиток та доступність якісних послуг.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp