8°

Опалювальний сезон для бюджетників на Рівненщині: в ОДА пояснили, як діяти

На Рівненщині немає загрози зриву опалювального сезону в бюджетних установах. Про це 13 жовтня заявив директор департаменту ЖКГ Рівненської ОДА Володимир Пшеюк, коментуючи інформацію про ціну газу для бюджетників. Він озвучив, як діяти установам.

З приводу опалювального сезону у Рівненській ОДА організували окремий брифінг. На ньому керівник профільного департаменту заявив, що технічно область готова до опалювального сезону на 100%.

Що ж до ціни на газ для бюджетних установ, то, каже Володимир Пшеюк, на початку тижня це питання уряд вирішив.

“Від 11 жовтня прийнято розпорядження Кабміну, яким встановлено і дано згоду “Нафтогаз Трейдинг” укладати договори з бюджетними установами в розмірі 13659 грн за тисячу кубометрів. Заключення договорів, наголошую, передбачено не до кінця року, а на 15 місяців. Це дасть можливість бюджетним установам вчасно почати цей сезон і пройти його в наступному році”, – каже посадовець.

Володимир Пшеюк уточнив, що “Нафтогаз Трейдинг” дали можливість додатковими угодами для теплопостачальних підприємств для опалення бюджетних організацій встановити вартість тисячі кубометрів 13658 грн без ПДП. Із ПДВ і транспортуванням ціна зростає до 16700 гривень, плюс розподіл на місцях.

“Що стосується заключення договорів, то на сайті “Нафтогаз Трейдингу” оприлюднений весь алгоритм, для Рівненської області визначена окрема електронна адреса. Кожна бюджетна установа, заходячи на цю адресу, отримує типовий договір, роздруковує, заповнює обсяги газу і відправляє “Нафтогаз Трейдингу, щоб вони цю інформацію звірили. Через 10 днів, якщо вони не оскаржуються, то підписується договір і є постачання природного газу”, – каже Пшеюк.

Він також зробив акцент на інформації, яку впродовж останніх кількох днів публікували ЗМІ у різних регіонах. Ідеться про те, що в областях проходили комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) щодо початку опалювального сезону для бюджетних установ. Там ситуації визнавали надзвичайними.

“Ці комісії були проведені, щоб наші бюджетні установи могли заключити договори за спрощеною процедурою з “Нафтогаз Трейдингом”. Тому що такої ціни, як запропонував “Нафтогаз Трейдинг”, державна компанія – такої ціни у незалежних постачальників, яких в Україні нараховується 53, такої ціни немає. Ніякого зриву, ніякого там, що розказують…”, – сказав Володимир Пшеюк.

Керівник департаменту також навів приклад місцевих стосунків.

“Якщо беремо “Рівнегаз збут”, то на жовтень вони пропонують ціну для бюджетних установ 37 600 гривень, це грубо я кажу. На сьогодні близько 100 бюджетних установ області ще мають стосунки з “Рівнегаз збут”. Щоб перейти на спрощені договори з “Нафтогаз трейдинг”, “Рівнегаз збут” чекає, щоб ці стосунки розірвати і спокійно заключати договори з “Нафтогаз Трейдинг”, – додав посадовець.

На офіційній сторінці “Рівнегаз збут” у Facebook 13 жовтня з’явився допис, у якому вказано, що Антимонопольний комітет України вимагає від “Нафтогаз Трейдинг” протягом️ 10 днів змінити умови угоди на постачання природного газу з виробниками теплової енергії та припинити зловживання монопольним становищем.

“Після відповідної перевірки АМКУ виявив цілу низку дискримінаційних вимог, які керівництво компанії нав’язує тепловикам під час укладання угоди”, – йдеться у дописі “Рівнегаз збут”.

На офіційному сайті Антимонопольного комітету є інформація від 7 жовтня, де вказані висновки перевірки щодо ситуації із “Нафтогаз Трейдинг”. Там вказано “обов’язкові для розгляду рекомендації”:

“Припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді встановлення таких умов реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку, шляхом приведення умов договорів постачання природного газу з виробниками теплової енергії до умов Правил постачання природного газу”.

Джерело: Суспільне


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp