17°

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ: 06:00 ранку, 6 квітня

Ворог намагається покращити тактичне положення на Південнобузькому напрямку. Є ризик використання території Придністров’я для підтримки наступальної операції на цьому напрямку – аеродром Тирасполь готують для прийому літаків.

Росія залучає найманців з інших країн, щоб поповнити свої втрати в живій силі. Водночас, суттєвого впливу на хід бойових дій це не матиме, через їх малу чисельність.

Командування 200-ї окремої мотострілецької бригади готує військовослужбовців для поповнення втрат, де втрати становили близько 30%. Одна батальйона тактична група знищена, інша – виведена у район відновлення боєздатності у Бєлгородську область.

На Волинському напрямку ознак формування противником наступальних угруповань немає. Білоруські збройні сили продовжують прикривати ділянки українсько-білоруського кордону.

На Поліському напрямку окупанти активних дій не здійснювали. Частина підрозділів ворога, що вийшли з цього напрямку, зараз відновлюються у Білорусі. Є можливість, що ці підрозділи залишаться на території Білорусі для сковування дій Сил оборони України та недопущення їх перекидання на інші напрямки.

На Сіверському напрямку окупаційні підрозділи ворога, що раніше були виведені до Брянської та Курської областей рф, відновлюються.

На Слобожанському напрямку ворог продовжує блокувати місто Харків та завдавати артилерійських обстрілів по його окремих районах. За наявною інформацією, втрати ворога на цьому напрямку становлять близько 20% особового складу та озброєння. Це значно знизило інтенсивність дій бригади.

На Ізюмському напрямку окупанти намагаються створити ударне угруповання та продовжити наступ у напрямку населених пунктів Слов’янськ та Барвінкове.

На Донецькому напрямку ворог намагається покращити тактичне положення своїх підрозділів. Продовжує ведення штурмових дій в районах населених пунктів Попасна, Степне, Новотошківське, Рубіжне, Сєверодонецьк та Солодке. Успіху не має.

Російські окупанти продовжують активно застосовувати заборонені міжнародним гуманітарним правом боєприпаси. Не полишають спроб штурму Маріуполя. Захисники міста понад сорок діб тримають героїчну оборону, стримуючи переважаючі сили підрозділів російських загарбників.

На Таврійському напрямку, у районі населеного пункту Басань, зафіксовано переміщення окремих підрозділів зі складу 58-ї загальновійськової армії, імовірно, з метою перегрупування сил.

На Південнобузькому напрямку ворог намагається відновитись. Продовжує терор цивільного населення на тимчасово зайнятих територіях Херсонської області. Ворог, в результаті наступальних дій ЗСУ, втратив контроль над населеними пунктами Добрянка, Нововознесенське і Трудолюбівка. Тривають бої у районі населеного пункту Олександрівка.

Угрупованням Повітряних Сил ЗСУ за попередню добу було знищено 8 крилатих ракет. Авіація Повітряних Сил продовжувала підтримання дій наземних військ Сил оборони та завдавала повітряних ударів по військах окупантів.