21°

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на вечір 11 квітня

  • На Слобожанському напрямку противник продовжує частково блокувати Харків та обстрілювати місто з реактивних систем залпового вогню, артилерії та мінометів. В районі Ізюму окупанти намагаються утримати рубежі, що були захоплені раніше.
  • На Донецькому і Таврійському напрямках ворог намагався штурмувати Сєверодонецьк, успіху не мав. Під час обстрілу Попасної застосував тактичний ракетний комплекс “Точка-У”. Спроби просунутися вглиб території України для покращення тактичного положення успіху не мали. У місті Маріуполь противник проводить штурмові дії в окремих районах міста.
  • На Південнобузькому напрямку окупанти намагаються покращити тактичне положення та закріпитись по адміністративних кордонах Херсонської області. У підрозділах противника спостерігаються непоодинокі випадки дезертирства.
  • Окупаційні війська намагаються проводити інформаційно-психологічний вплив на жителів Херсона та області: розповсюджують бюлетені з викривленою інформацією щодо ходу бойових дій, нав’язують оформлення соціальних виплат, зокрема пенсій відповідно до норм та правил рф, розповсюджують інформацію щодо російських телеграм-каналів, в яких поширюється нібито “достовірна” інформація.
  • На тимчасово зайнятих територіях Запорізької області діють мобільні патрулі та пости з числа мобілізованих мешканців тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей.
  • З метою оперативного поповнення втрат підрозділів своїх військ окупаційна влада оголосила у Луганську чергову хвилю мобілізації осіб чоловічої статі до 65 років. Військовослужбовці збройних сил рф проводять рейди по комунальних підприємствах і заводах для виявлення осіб призовного віку та примусово відправляють їх до військкоматів.
  • Разом з тим, у Алчевську, з початком бойових дій, серед мобілізованих місцевих жителів безповоротні втрати складають понад 300 осіб. До лікарні в місті Донецьк з початку широкомасштабної війни привезли понад 1200 загиблих.
  • Серед особового складу окупаційних підрозділів на тимчасово окупованій території Криму поширюється інформація, що ЗСУ планують контрнаступ у Херсонській області з можливістю розвитку успіху та заходу на Кримський півострів