16°

Основна причина аварійних знеструмлень – падіння дерев або гілок. Держенергонагляд

З метою запобігання аварійним ситуаціям в електричних мережах та нещасним випадкам від впливу електричного струму необхідно виконувати роботи з підрізання гілок та спилювання дерев, що знаходяться в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі. Такі роботи проводяться відповідно до планів-графіків розчистки трас повітряних ліній, які погоджуються Державною інспекцією енергетичного нагляду України.

За статистикою, основною причиною аварійних знеструмлень під час складних погодних умов є падіння дерев або гілок, що знаходяться поблизу ліній електромереж. Саме такі ситуації спричинюють замикання чи обрив електропроводів та призводять до знеструмлення населених пунктів, а подекуди і до нещасних випадків від ураження струмом.

Для створення належних умов експлуатації електричних мереж, забезпечення їх збереження та дотримання вимог техніки безпеки здійснюються такі заходи: відводяться земельні ділянки, встановлюються охоронні зони, визначаються мінімально допустимі відстані, прокладаються просіки у лісових, садових, паркових та інших багаторічних насадженнях.

Роботи в охоронних зонах виконуються відповідно до Умов проведення робіт у межах охоронних зон електричних мереж згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1997 року № 209 «Правила охорони електричних мереж». Крім того, відповідно до пункту 7 Правил, вирубці підлягають окремі дерева або групи дерев, які ростуть на краю просіки, якщо їх висота перевищує відстань до проводів повітряної лінії електропередачі.

Розчищення просік здійснюють енергопідприємства, у віданні яких перебувають повітряні лінії електропередачі. У разі взаємної домовленості – підприємства, організації, приватні особи, у власності чи користуванні яких знаходяться лісові масиви, парки, заповідники, сади та інші багаторічні насадження, згідно з порядком, визначеним енергопідприємством.

У випадку самовільної посадки підприємствами або приватними особами дерев й інших багаторічних насаджень в охоронній зоні електричних мереж, роботи з приведення до належного стану просік виконуються за рахунок цих підприємств чи осіб.

Довідкова інформація:

Підприємства, установи, організації та громадяни повинні негайно повідомляти енергопідприємства або місцеві органи виконавчої влади про виявлені обірвані чи провислі проводи. А також про пошкоджені опори або небезпеку їх падіння, пошкодження кабелів та інших об’єктів і елементів електричних мереж.

Повідомляє Держенергонагляд


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp