23°

Папір, пластик, скло і «шуршики» приймають у Рівному за новою адресою (ФОТО/ВІДЕО)

Джерело: Радіо Трек
Єдина у місті громадська сортувальна станція – переїхала
Сортоване сміття тепер можна відвозити на вул. Хмільну – це у районі ринку Дикого

Відсьогодні відсортоване сміття у Рівному приймають поблизу ринку Дикого – на вул. Хмільній, 40.

Туди можна привозити практично усі види твердих побутових відходів: різні типи пластику, паперу, поліетилену і скла.

Приймають там навіть так звані «шуршики» – упаковки від чипсів, снеків, шоколадок, круп і цукру.

Шуршики – це упаковки з-під чипсів, снеків, сухариків, шоколадок і батончиків, хліба, макаронів і круп тощо

Зараз на станції працюють кілька волонтерів громадської ініціативи «ЕКОлогічні», яка раніше називалася «Країна Зелених Змін».

Понад два роки волонтери розміщувалися у невеликому приміщенні на вул. Марка Вовчка. Однак з часом, із проханням посприяти добрій справі, вони звернулися до міського голови Володимира Хомка, який допоміг підшукати й облаштувати нове приміщення:

Дівчата прийшли до мене з такою ініціативою і я погодився, адже цивілізована частина суспільства вже давно дійшла висновку, що сміття треба сортувати.

Представниця ініціативи «ЕКОлогічні» Поліна Полюхович і міський голова Рівного Володимир Хомко

Я доручив начальнику КАТП, щоб підшукав вдале місце, адже сюди легко має заїжджати транспорт.

Це перша станція і якщо буде потреба, відкриватимемо ще. У кожному мікрорайоні мають бути такі сортувальні станції, – переконаний міський голова.  

По периметру чималого приміщення розташовані ось такі мішки

Щодо того, скільки коштів вклали у переїзд та облаштування цієї станції, розповів начальник КАТП 1728 Ростислав Кралюк:

Ми затратили близько 6-7 тис. грн. І ще платитимемо за оренду цього приміщення, бо воно буде у нас постійним. Це десь близько 4 тис. грн на місяць.

Гроші пішли на підготовку приміщення і рекламно-інформаційні матеріали: ми зробили вивіску, зварили спеціальні каркаси, привезли піддони, підготували інформаційні таблиці, щоб люди знали, що куди кидати, і підготували спеціальний одяг для дівчат-волонтерок.

Керівник КАТП 1728 Ростислав Кралюк

Ми не вважаємо, що цей проєкт буде сильно комерційним. Він більш просвітницький, бо з чогось треба починати. Специфіка станції – приймати уже відсортовані відходи. Чим більше у місті буде свідомих громадян, які приноситимуть сюди відсортовану сировину, тим більші об’єми можна буде здавати і відповідно отримувати за це кошти, – розповів начальник КАТП 1728

Перші відвідувачі станції розбираються, що куди кидати

Згодом у Рівному хочуть зробити цілу мережу таких станцій. Можливо, спершу вони з’являться на Ювілейному і на Північному

Над кожним із величезних мішків і ящиків висить спеціальна табличка, яка інформує, що класти можна, а що – ні

Стосовно сміття зі спеціальних контейнерів-«дзвіночків», які стоять у центрі Рівного і на Лебединці, то сюди його не везтимуть. Ростислав Кралюк наголосив, що відходи у них кидають «будь-яке, тільки не те, що треба».

А от куди діватимуть привезені рівнянами посортовані відходи, розповіла представниця громадської ініціативи «ЕКОлогічні» Поліна Полюхович:

Все те, що можна переробити, ми відправляємо на різні заводи. Співпрацюємо не лише з рівненськими підприємствами.

До прикладу, «Іскра» забирає у нас багато типів пластику, а пінопласт забирає «Століт». Якщо говорити про скло, то є склозавод «Зоря» і «Костопільський завод скловиробів». Однак поки що ми з ними напряму співпрацювати не можемо, бо потрібен спецтранспорт і постачання їм більших обсягів сировини – десь 10 тонн треба їм привозити. Для нас це поки забагато. Є також «Моквинська паперова фабрика», яка забирає у нас папір.

Окремий ящик для пластикових кришечок
Передбачений навіть окремий ящик для склобою

За попередніми підрахунками, сміття відвозитимуть на переробку щотижня. Але за потреби, робитимуть це й частіше.

Ящик для кольорового скла

До кінця тижня станція на Хмільній працюватиме у тестовому режимі, а уже з наступного – з’явиться її остаточний графік роботи.

Найімовірніше, для зручності рівнян, у будні вона працюватиме у другій половині дня (орієнтовно, до 20:00), а в суботу – весь день.

А ось і шуршики 🙂

До слова, найближчим часом у Рівному запустять пілотний проєкт, який передбачає співпрацю сортувальної станції з 10-ма ОСББ міста.

Фото – Радіо Трек


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp