9°

ПАТ «Рівнегаз» наголошує на важливості справності димоходів та вентиляційних каналів

На Рівненщині з початку року було виявлено 599 фактів руйнування коминів та 25 випадків відсутності тяги у димовентиляційних каналах.
Під час проведення планового технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та газового обладнання житлових будинків та об’єктів громадського призначення, фахівці ПАТ «Рівнегаз» виявили 599 фактів руйнування оголовків димовентеляційних каналів (коминів) та втручання у їх роботу. Також газовики зафіксували 25 фактів відсутності тяги у димових та вентиляційних каналах. Всіх цих абонентів, із метою безпеки, відключили від системи газопостачання.
Від стабільної роботи димоходів та вентиляційних каналів безпосередньо залежить життя та здоров’я адже найбільшу кількість отруєнь чадним газом спричиняє саме порушення тяги. Особливо пильними мають бути користувачі газових приладів з відводом продуктів згорання в димоходи – котлів та водонагрівачів.
«Вкотре наголошую, що відповідно до п.6.1.р.VI, «Правил безпеки систем газопостачання», безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач або ж орендар).
Перевірку і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконувати спеціалізовані організації, які мають відповідний дозвіл на виконання цих робіт. ПАТ «Рівнегаз» тільки перевіряє наявність тяги у димовентиляційних каналах та має повноваження у відключенні абонентів від газової мережі у разі її відсутності. У випадку, коли спрацювала автоматика безпеки на димохідному газовому приладі та припинила подачу газу, необхідно перевірити тягу у димоході та вжити заходи щодо позачергового обстеження димовентиляційних каналів. Заявки на ремонт газового обладнання можна подати за телефоном 24-00-59» – наголошує технічний директор ПАТ «Рівнегаз» Олександр Ганжа.
Також слід зауважити, що несправність димовентиляційних каналів призводить до трагічних наслідків. Періодичність перевірки та прочищення димовентеляційних каналів становить: два рази на рік (навесні та восени) для газових нагрівачів та опалювальних котлів. В зимовий період необхідно проводити щомісячні огляди оголовків димовентиляційних каналів та вживати заходів із недопущення їх руйнувань.