20°

Пенсіонери Рівненщини отримають надбавку в 400 гривень: хто у «списку обраних»

В кінці 2021 року пенсіонери, які досягли певного віку, отримають гарантовані додаткові виплати в розмірі 400 грн. Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Також вона повідомила, що ще в лютому в міністерстві було відомо, що програму підвищення будуть вводити в жовтні, а не в липні.

«Програма 75+, суть якої – по 400 грн давати всім людям до пенсії, і там є мінімальна гарантія в 2500 грн – вона нова, її в Україні ніколи не було. І інформація про те, що ця норма вводиться в жовтні, з’явилася ще в лютому цього року, коли ми презентували бюджет пенсійного фонду. Ми сказали людям: «Ось п’ять програм підвищень на цей рік: кому, скільки і коли». Індексація та 75+ – ми сказали, що це буде з жовтня. Були різні варіанти. Але коли ми точно знали, що потрібно в березні зробити індексацію … Під неї потрапляють і 70-річні, і 80-річні, і 65-річні. Індексація – це максимальне охоплення людей. І сьогодні я бачу цифри – вперше 10,5 млн пенсіонерів потрапили під різні програми підвищення, половина з них – ще й з різною надбавкою: якщо це 80-річні, то по 500 грн, 75-річні – по 400 грн. Ми максимально працюємо, щоб зробити це і в рамках, і в пропорціях, і в балансі, і по справедливості. Ще в лютому ми визначилися, що ця програма буде в жовтні », – пояснила Лазебна.

Також міністр запевнила, що програма точно буде виконана в жовтні. За її словами, немає ризиків, що гроші пенсіонерам не будуть виплачені.