20°

Перекриття дахів в Рівному: що містяни обирають для покрівлі домівок?

Правильно вибрати покрівельний матеріал, так щоб і якість, експлуатаційні характеристики (надійність, міцність, практичність та ін.), і зовнішній вигляд, й зрештою ціна порадували – завдання непросте. Проте його вирішення з урахуванням усіх «за» і «проти» вкрай важливе, позаяк від покрівлі не в останню чергу залежить комфорт в будинку.

Найчастіше сьогодні запитують: що краще – металочерепиця чи металопрофіль. Це два найпопулярніші варіанти перекриття дахів в наш час у Рівному. Якщо і для вас актуальне таке запитання, зорієнтуватися й зробити відповідні висновки зможете, ознайомившись з інформацією далі.

Переваги та недоліки металочерепиці і профнастилу

Профнастил (він же – профіль, металопрофіль) – це сталевий профільований лист з різною товщиною, висотою ребер і кроком між ними. Виготовляється з оцинкованої листової сталі високої якості. При використанні для перекриття приватних будинків передбачає полімерне покриття.

Профнастил міцний, високогерметичний, довговічний, вогнетривкий, стійкий до корозійного впливу, дії ультрафіолетового випромінювання та різноманітних погодних явищ. Завдяки малій вазі допомагає зменшити загальну вагу покрівлі й забезпечує виконання монтажних робіт без застосування техніки. Примітний легкістю транспортування і встановлення. Велика колірна гама сприяє втіленню будь-яких екстер’єрних рішень.

Мінус цього матеріалу, який рекомендуємо враховувати при виборі – низька шумоізоляція. Основні незручності відчуваються під час дощу, коли краплі стукотять по покрівлі. Однак їх можна нівелювати, виконавши при зведенні перекриття даху відповідні шумоізоляційні заходи.

Металочерепиця буває листовою і модульною. Виготовляється з нержавіючої сталі, яка покривається спеціальним шаром, що виконує як захисну, так і декоративну функції. Забезпечує зовнішню імітацію натуральної черепиці. Випускається в широкому спектрі кольорів. Практично поза конкуренцією в естетичному смислі. З-поміж інших переваг: невелика вага, стійкість до механічних впливів, УФ-випромінювання та корозії, пожежобезпека, довговічність (збереження вигляду та властивостей десятиліттями).

Що з приводу недоліків? Те ж, що і у випадку металопрофілю, стосовно шумів. Якщо не виконати необхідну шумоізоляцію, звуки при опадах будуть значними. Ще металочерепиця має обмеження по типу даху покрівлі: потребує мінімального ухилу 12 градусів. Вимагає дещо більших затрат сил на монтаж. Подряпини та підрізи слід обов’язково обробляти захисною фарбою. Однак, все це стократ перекривається красою та презентабельністю.

Металочерепиця чи металопрофіль – що дешевше?

Якщо економічна складова має значення, то необхідно ретельно подумати. З урахуванням закономірних причин (зменшеного відсотку відходів, спрощеного виробництва, підвищеної доступності середнього по товщині листа і деяких інших), профіль виходить дешевшим по ціні та є ідеальним варіантом для бюджетного будівництва. Металочерепиця дещо дорожча, проте й виграє у плані естетики. Якщо є можливість обрати саме її, такою можливістю варто скористатися.

З огляду на якісні характеристики та ціновий аспект, хтось обирає один матеріал, а хтось – інший. Кожен надає перевагу тому, що йому підходить найбільше. Те ж саме слід зробити і вам. В будь-якому випадку обидва варіанти варті уваги.

Якщо вам знадобився профнастил або металочерепиця Рівне, зверніться до спеціалістів компанії «ДАХ ФАСАД». Великий вибір якісних покрівельних матеріалів для реалізації будь-яких дизайнерських рішень за доступними цінами гарантований.