Перша Рада регіонального розвитку Рівненщини зібрала близько 400 учасників | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
28-11-2018  13:44
Перша Рада регіонального розвитку Рівненщини зібрала близько 400 учасників

На ній підсумовують результати роботи за останні чотири роки, а також визначать стратегію розвитку до 2021 року

На заході зібралися 400 лідерів області, серед яких народні депутати, очільники області, міст та сіл, медики та освітяни, представники бізнесу, духовні і громадські діячі.

Відкрив засідання Ради голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, який презентував важливі проекти, що реалізуються в області з початком найуспішнішої реформи – децентралізації:

«Сьогодні ми продовжили роботу Ради регіонального розвитку – заходу, що розпочав кілька тижнів тому Президент України.

Ми підняли трохи статистики. Хочу щоб і ви подивились.

Фінансова децентралізація дала можливість зосередити значні ресурси для розвитку соціальної сфери та інфраструктури. Для прикладу: якщо у 2016 році на Рівненщині було використано 99 млн. грн. коштів Державного фонду регіонального розвитку,

у 2017 році – 124 млн. грн.,

у 2018 році на реалізацію 27-ми соціально значимих проектів області передбачено 215 млн. грн.

А ще додамо сюди спрямовані кошти з обласного і місцевих бюджетів і ось вже маємо ще більший результат.

Завдяки цьому, лише як приклад, за всі роки незалежності в області було збудовано та реконструйовано 26 шкіл, із них 13 – за останні три роки».

Чверть населення Рівненщини добровільно першими повірили в об’єднання. У тих, хто перейшов на прямі взаємовідносини з держбюджетом, загальний фінансовий ресурс збільшився у 3-6 разів.

Про конкретні приклади успіху громад та міст на першій панельній дискусії «Реформа децентралізації» розповіли народний депутат України Олександр Дехтярчук, міський голова Рівного Володимир Хомко, голова Бугринської ОТГ Сергій Пилипчук, голова Крупецької ОТГ Віталій Мошкун, заступник Дубенського міського голови Ольга Ляшенко, заступник Миляцького сільського голови Геннадій Рожко.

Депутат України Олександр Дехтярчук переконаний, що чинний Закон про добровільне об’єднання себе вичерпав:

«Мають бути єдині правила гри для усіх територій України. Тому необхідно внести зміни до Конституції України стосовно об’єднання громад. Окрім того, Президент України висловив готовність внести на розгляд Верховної Ради України законопроект, що дозволить провести вибори в ОТГ в рамках воєнного стану».

В свою чергу міський голова Рівного Володимир Хомко відзначив:

«Я пам’ятаю, як попередні Президенти України говорили про необхідність передати повноваження та ресурси на місця. Проте лише Петро Порошенко розпочав реалізовувати цю масштабну та успішну реформу».

Заступник керівника Миляцької ОТГ Геннадій Рожко поділився досвідом створення першого сільського ЦНАПу:

«Наша громада віддалена від центру, тому нашим жителям необхідно було їхати багато кілометрів за документами. Ми прийняли рішення про створення першого сільського ЦНАП. Таким чином ми наблизили надання понад 130 адміністративних послуг нашим жителям. Також ми створили віддалені офіси».

Під час Ради регіонального розвитку обговорять реформу медицини та освіти, а також питання духовності та національної ідентичності.

Результатом Ради регіонального розвитку має стати створення перспективного плану стратегічного розвитку Рівненщини на 2019-2020 роки. Інформують у РОДА.
  • Курси перукаря рівне
-3C°
3м/с